Влада

В Україні наступного року запустять проєкт підтримки ветеранів з інвалідністю І-ІІ групи: виплати по 4 тис. грн впродовж чотирьох місяців

30 December 2022, 09:54

Міністерство у справах ветеранів України готується до запуску спільного проєкту з Товариством Червоного Хреста України з підтримки ветеранів, які отримали інвалідність І-ІІ групи.

Про це 29 грудня повідомила пресслужба Мінветеранів.

Відповідну постанову із затвердженим Порядком реалізації проєкту було прийнято на засіданні Уряду 16 грудня цього року. Проєкт передбачає допомогу повнолітнім громадянам України, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи, та відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

«Вже з 2023 року ця категорія ветеранів зможе отримувати грошову допомогу у розмірі 4 000 гривень на місяць протягом чотирьох місяців. Наразі проєкт перебуває на стадії технічного доопрацювання. Процес буде повністю автоматизований та без зайвої бюрократії – подати заяву на отримання допомоги можна буде в електронній формі. Про старт подачі заяв, а також детальні роз'яснення їх заповнення буде повідомлено на інформаційних ресурсах Мінветеранів», - пояснила заступниця міністра у справах ветеранів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита.

Скріншот з постанови Кабміну

Як повідомляв Житомир.info, Мінветеранів 16 грудня 2022 року анонсувало створення Центрів ветеранського розвитку в кожному регіоні України: пілотний проєкт вже реалізують у Вінниці, найближчим часом – у Житомирі та Львові. Також цього дня Уряд вніс до «Порядку організації та здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву», дозволивши ветеранам – учасникам російської-української війни викладати дисципліни з початкової загальновійськової підготовки в українських закладах освіти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінветеранів інвалідність ветеран виплати ТЧХ 
Матеріали по темі