Місто

У Житомирі не вистачає електроенергії для роботи трамваїв, але ТТУ збільшує кількість тролейбусів на лінії

24 January 2023, 15:51

Більше ніж два місяці у Житомирі не курсує трамвай. Одні кажуть, що не вистачає такого виду транспорту, інші навіть не помітили його відсутності.

«Користувалася, непогано, коли їздять, я так думаю», - говорить Оксана.

«Для мене це не важливо», - каже Катерина.

«Річ у тім, що ми пенсіонери, сидимо вдома і рідко їздимо. Звичайно, коли трамвай ходить, дуже добре було б», - ділиться Валентина.

У міській раді запевняють: досі бракує потужностей електроенергії, якщо на маршрут вийдуть трамваї, то у містян можуть бути перебої з електрикою.

«Це пов'язано з тим, що є значне падіння потужностей в енергосистемі, в тому числі й в енергосистемі Житомира, що не дає змогу здійснити стале функціонування на лінії. В першу чергу ми реагуємо на інформації представників РЕМ. Вони звертають увагу на те, що якщо буде випуск трамвая, то буде йти навантаження на центральну частину міста, у центральній частині міста більше споживачів. Тобто поки, на жаль, немає змоги», - говорить в.о. начальника управління транспорту і зв’язку Житомирської міськради Микола Єрмаков.

По місту курсує електротранспорт, тому у людей є можливість дістатися до потрібного місця, переконують в управлінні транспорту. Зі збільшенням потужностей на лінії буде виходити додаткова кількість тролейбусів, бо вони у пріоритеті, - зазначив Микола Єрмаков.

«Тролейбус є ключовим для міста, він покриває всі мікрорайони: Богунія, Крошня, Гідропарк, центр. В першу чергу розглядається робота тролейбусів. Зараз випуск трохи збільшується, енергетики дають більше потужностей, але до трамваїв поки не дійшло», - сказав Микола Єрмаков.

У ТТУ розповідають, що до 16 листопада на маршруті працювало близько 6 трамваїв. Транспорт пройшов техогляд і стоїть на майданчику, а от колії продовжують обслуговувати.

«Вони стоять з 16 листопада. Ці трамваї у той день, коли були зняті з лінії, пройшли технічне обслуговування. Перед тим, як вийдуть на лінію, якщо цей момент наступить, вони також пройдуть технічні обслуговування і будуть перевозити пасажирів. Вони повністю справні, просто чекають свого часу. Колії також на нашому балансі. Служба колії працює, чистить стрілочні переводи та самі колії від бруду та піску, які наносить автомобільний транспорт», - розповідає начальник КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Сергій Лазарєв.

За словами начальника ТТУ, близько 60 працівників відправили у простій.

«Трамвайне депо - це не лише водії, а ще й слюсарі, електрики. Всі вони знаходяться у простої з виплатою близько 70% від середньої заробітної плати», - сказав Сергій Лазарєв.

Сьогодні на маршрутах курсує 47 тролейбусів, а з 25 січня їх стане більше.

«Від завтра ми плануємо збільшити випуск, на лінії буде 55 тролейбусів», - інформує начальник КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Сергій Лазарєв.

Також зазначимо, що за інформацією керівника управління транспорту за місяць трамваєм користувалося 330 тисяч пасажирів, наприклад тролейбусний маршрут №2 за місяць перевіз 470 тисяч людей.

Нагадаємо, 15 листопада близько 16:00 ворог завдав два ракетних удари по Житомиру, місто лишилося без електроенергії та водопостачання. Станом на вечір 15 листопада у Житомирі електропостачання потроху відновлювалося, але електроенергія подавалася переважно на об’єкти критичної інфраструктури, насосні станції 1 та 2 підйому були підключені і вода почала з’явитися, працювали 35% котелень. Вже 16 листопада «Житомиробленерго» почало підключення абонентів до електроенергії.

Як повідомляв Житомир.info, 21 грудня 2022 року під час засідання виконкому повідомили, що отримані від Естонії автобуси «гармошки» будуть пробувати запускати за маршрутом трамвая.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: трамвай тролейбус ТТУ Лазарєв Єрмаков 
Матеріали по темі