Економіка

В Україні з 1 липня хочуть відновити довоєнну систему оподаткування, перевірки та штрафи

5 February 2023, 11:14

Рішенням Уряду схвалено зміни до податкового законодавства, які направлені на відновлення довоєнного стану системи оподаткування.

Про це 1 лютого повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

«Проект закону не має на меті підвищувати податки та не вводить нові ставки податків. Законопроектом вносяться зміни до Податкового кодексу України та низки законів, якими передбачено з 1 липня 2023 року скасування дії окремих норм законодавчих актів, запроваджених на період до припинення або скасування воєнного стану на території України», - йдеться у повідомленні.

Законопроєктом зокрема:

скасовується можливість для ФОП та юросіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи з застосуванням ставки у розмірі 2% від суми доходу;

скасовується можливість для ФОП платників єдиного податку І та ІІ групи не сплачувати єдиний податок;

відновлюється проведення документальних перевірок;

відновлюється перебіг строків, визначених податковим законодавством;

відновлюються штрафні санкції за порушення податкового законодавства;

відновлюються штрафні санкції за порушення правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

відновлюються штрафні санкції за порушення порядку використання РРО/ПРРО.

«Ухвалення цього законопроекту є однією з вимог МФВ в рамках Меморандуму нової Моніторингової програми для України (PMB). Мова йде про якнайшвидше відновлення довоєнного стану системи оподаткування. Виконання відповідних маяків Меморандуму дозволить відкрити шлях до повноцінної програми співпраці з Фондом (Upper-Credit Tranche), із залученням відповідного фінансування вже цього року. Прийняття законопроекту забезпечить виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року та впровадження заходів, реалізація яких сприятиме збільшенню податкових надходжень у 2023 році», - наголошують в міністерстві.

З текстом законопроекту можна ознайомитись за посиланням

Нагадаємо, на засіданні Уряду 6 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповідав, що у 2022 році бізнес сплатив податків на 80 млрд грн більше, ніж у 2021 році.

Як повідомляв Житомир.info, 15 березня 2022 року президент Володимир Зеленський розповів про перші два кроки податкової реформи в країні та повідомив, що Кабінет міністрів розробив та узгодив пакет рішень для підтримки української економіки, щоб бізнес працював і люди мали роботу там, де безпека це дозволяє. Того ж дня прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму відеозверненні розповів деталі переформатування економічної моделі України, що передбачає зниження податків, заборону перевірок, підтримку аграріїв.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінекономіки податок ФОП законопроєкт КМУ Податковий кодекс 
Матеріали по темі