Україна

Ющенко хоче накласти вето ще на не прийнятий бюджет

9 липня 2008, 17:41

Президент Віктор Ющенко критично оцінює внесений урядом проект змін до Державного бюджету-2008.

Про це він заявив під час українсько-мальтійського бізнес-форуму, повідомляє прес-служба президента.

"Мене не влаштовують зміни до бюджету 2008 року, не влаштовує багато речей, які пробують привнести у зміни до цього документа", - сказав Ющенко. "Жити політикою популізму, підігрівати інфляцію слабкою бюджетною політикою – це непродумана робота влади", - додав він, закликавши відмовитися від такого типу політики.

Ющенко нагадав про необхідність через зміни до бюджету компенсувати найбільш вразливим верствам населення втрати, спричинені інфляцією.

Президент нагадав, що за 6 місяців інфляція склала 15,6 %. Глава держави поставив завдання довести цей показник до однозначного числа. "Ця надмета повинна бути для будь-якого уряду, для будь-якої влади", - наголосив Ющенко.

На думку президента, окрім посилення захисту найуразливіших верств населення, зміни повинні передбачати спрямування додаткових коштів на розвиток економіки і покриття дефіциту бюджету: "Решту ми направляємо на покриття дефіциту бюджету і програми розвитку".

Також глава держави нагадав про своє право ветувати прийняті Верховною Радою закони. "Принаймні у мене є право на вето таких непродуктивних змін і доповнень до бюджету, і я його використаю", - сказав Ющенко, висловивши сподівання, що у парламенті відбудеться професійна дискусія щодо змін до головного фінансового документа країни.

Експрес

Матеріали по темі