Влада

За секретаря сільради у передмісті Житомира внесли понад 900 тис. грн застави, але на судове засідання він не з’явився

20 May 2024, 15:23

В Богунському районному суді м.Житомира 20 травня відбулось засідання, на якому мали розглянути клопотання про відсторонення від посади секретаря Оліївської сільської ради Бориса Ткаченка, якого підозрюють в розтраті майже 2 мільйонів грн при закупівлі генераторів за дорожчими цінами. Проте підозрюваний на засідання не з’явився.

Зазначимо, що вранці 20 травня за Бориса Ткаченка внесли понад 908 тис.грн застави.

«Після перерви судове засідання продовжено. На нього з’явилися захисник та прокурор. Підозрюваний Борис Ткаченко на судове засідання так і не з’явився. Будь ласка, захисник, які причини неявки підозрюваного на судове засідання?»,- каже суддя Богунського районного суду м. Житомира Сергій Полонець.

«Причини лишаються ті самі, які були й годину тому. Ткаченко Борис Ігорьович перебуває в установі виконання покарання. До даного часу рішення про звільнення під заставу установою не виконано. Я як захисник не маю можливості впливати на установу та доставляти його в будь-який інший спосіб. Всі документи з приводу його звільнення були подані вчасно, ще близько 09 ранку. Далі все залежить від установи виконання покарання. Я вважаю що підозрюваний має бути на судовому засіданні. Має право захистити себе з приводу тих обставин, які зазначені в клопотанні, висловити свою думку і заперечення»,- каже захисник підозрюваного, адвокат Олександр Арапов.

«Також вважаю, що участь підозрюваного є обов’язковою. Також, відповідно до інформації внесена була застава, у зв’язку з цим конвой не зміг доставити підозрюваного. На цей час відбувається процедура оформлення документів»,- говорить прокурор Житомирської окружної прокуратури Надія Поліщук.

Судове засідання по розгляду питання про відсторонення Бориса Ткаченка від посади відбудеться 21 травня о 14:50.

Нагадаємо, 17 травня на судовому засіданні суддя оголосив ухвалу про задоволення клопотання прокуратури щодо запобіжного заходу – тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 908,4 тис. грн. Сам Борис Ткаченко під час обрання запобіжного заходу свою вину заперечував, а велику зарплату пояснював відсутністю обмежень для премій.

Як повідомляв, Житомир.info, 17 травня 2024 року правоохоронці інформували про оголошення підозри в.о. голови сільської ради в розтраті майже 2 млн грн при закупівлі генераторів за дорожчими цінами: підозрюваний для потреб структурних підрозділів громади у листопаді – грудні 2022 року здійснив закупівлю дизельних генераторів у приватного підприємця та товариства, яким керує депутатка цієї ж ради, та погодив проплати за майже удвічі вищими цінами, аніж реальна їхня вартість – за 11 генераторів постачальникам переплатили майже 2 млн грн. Підозру отримав в.о. голови Оліївської сільської ради Борис Ткаченко.

На місцевих виборах 2020 року Ткаченко був обраний депутатом Оліївської сільської ради і згодом секретарем цієї ради, після призову на військову службу голови Оліївської сільської ради Анатолія Мельниченка з 1 червня 2022 року Борис Ткаченко виконує обов’язки голови сільради. За 2023 рік Ткаченко отримав 1 млн 861 тис. 252 грн зарплати і наприкінці року купив на аукціоні за 540 тис. грн будівлю насіннєвої інспекції площею 53,1 кв.м з надвірною спорудою 39,9 кв.м у місті Тячів Закарпатської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд розтрата зловживання Ткаченко Оліївка сільрада 
Матеріали по темі