Події

В Житомирській області діти знайшли рештки рядянських солдатів-смертників, що загинули в 1941 році . ФОТО

16 липня 2008, 15:25

15-го липня 2008 року особисто начальнику Олевського районного відділу МНС зателефонував голова сільради Нові Білокоровичі з інформацією, що біля населеного пункту при проведенні земляних робіт виявлено кілька ручних гранат Ф-1 часів Великої Вітчизняної війни. Як потім з’ясувалося, нелегальні шукачі металу спробували викопати кабель, який колись належав розформованій військовій частині. Лопатами вони підняли на поверхню шість гранат. Після «мисливців» на знахідку натрапили діти. На щастя, хлопці не торкалися вибухівок – їх налякало побачене – гранати були закріплені на поясах… скелетів. Діти прбігли в село і повідомили про це дорослим. З цього й почалося...

 Прибули сапери-піротехники Головного управління МНС в Житомирській області виявили, що запобіжні чеки вибухових снарядів згнили тому імовірність вибуху була достатньо велика. Таки небезпечні “подарунки” війни знаходять в області кожен день. Цього року піротехники, командиром у яких Денис Ситник, зібрали “залізний врожай” втричі більший ніж за півріччя минулого року. Але ця знахідка вразила навіть їхні загартовані, мужні души.  Разом з «господарем» гранат у землі знайшлися останки ще чотирьох військових. Коли «лимонки» знешкодили, вивезли на полігон та знищіли, з’явилася можливість вивчити сумну знахідку. Це були останки радянських солдат, які загинули на початку війни. Про те свідчить відсутність погон (їх ввели в 1942 році). Військові були у повній екіпіровці, з набоями (зброю, напевно, зібрали німці), з побутовим речами. Була з ними санітарна сумка. Знайдено три «смертника» - капсули з даними на солдата. Але два з них були порожні. Якщо вдасться прочитати що написано у третьому, є шанс дізнатися, хто покоїться на тому полі. За словами місцевих жителів, тут у 1941-му відступали радянські частини, коли німецький десант влаштував засідку. Бій був кровавий – останки чотирьох солдат і командира були розташовані на площі двох квадратних метрів.   

Треба зазначити, що Нові Білокоровичи – це до недавнього військове містечко. Тому до військової пам’яті тут відносяться з особливою увагою. Зараз з ініціативі начальника райвідділу МНС Віктора Стужука сільрада вирішує питання про проведення експертизи по встановленню особистості військових. Районна адміністрація, ветеранська організація підключилися для проведення гідного  перезахоронення праху невідомих, поки ще, захисників Вітчизни.

Дорогою ціною далася Україні Перемога. Тому ми не повинні забувати її героїв.

   
   
   
   
   

фото с сайта http://www.mns.gov.ua

Сергій Уланов, пресс-служба ГУ МНС в Житомирській області.   

Матеріали по темі