Події

В Житомирській області над 70 населеними пунктами нависла смертельна загроза

31 липня 2008, 12:14

З 23 по 28 липня  інспекторами газового нагляду  Житомирської державної інспекції промислової безпеки та охорони праці виробництв підвищеної небезпеки здійснено  перевірку  щодо забезпечення безпеки експлуатації газорозподільчих станцій (далі ГРС), Бердичівського ЛВУМГ «Київтрансгаз»Перевіркою було охоплено 18 ГРС  під час якої виявлено ряд грубих порушень нормативних актів з промислової безпеки, які можуть призвести до аварій з людськими жертвами. Через виявлені недоліки, видано рішення на при зупинку експлуатації 18 ГРС.

Так, при експлуатації більшості ГРС, підприємством не забезпечується плановий ремонт обладнання станцій. Значна частина об’єктів  експлуатується при відсутності охоронної та периметральної сигналізації, а також шумоізолюючого покриття обладнання блоку редукування. На більшості ГРС не працює блок одоризації газу, що становить потенційну загрозу виникненню аварійних ситуацій в житлових приміщеннях. Відсутній захист підземних резервуарів для зберігання одоранту від впливу електрохімічної корозії та блукаючих струмів, а також контроль тиску   між вхідним краном і фільтром та площадки для обслуговування запобіжних клапанів. На деяких станціях на момент перевірки загазованість в приміщенні блоку редукування перевищувала норму, що свідчить про халатне відношення до роботи операторів станції, а це є потенційна загроза виникненню аварійних ситуацій.

 На всіх  ГРС плани локалізації і ліквідації можливих аварій  розроблені не у відповідності з нормативними документами й не погоджені з органами Держгірпромнагляду, відсутнє резервне електроживлення.

Під час перевірки, головний інженер та начальник служби ГРС Бердичівського УМГ, відмовились надати проектну  документацію та паспорти на посудини, необхідні для перевірки.

За допущені грубі порушення вимог з охорони праці притягнуто до адміністративної відповідальності головного інженера та начальника служби Бердичівського ЛВУМГ, а також  2-х працівників.

Керівництву філії Бердичівського УМГ «Київтрансгаз» були видані приписи щодо призупинки експлуатації ГРС «Чорнорудка», ГРС «Чортория», ГРС «Коровинці», ГРС «Чуднів», ГРС «Галіївка», ГРС «Маркуші», ГРС «Рай городок», ГРС «Бердичів», ГРС «Житомир», ГРС «Коростишів», ГРС «Вчерайше», ГРС «Ружин», ГРС «Верхівня», ГРС «Кирилівка», ГРС «Романів», ГРС «Врубівка», ГРС «Филинці», ГРС «Липне» через виявлення грубих порушень нормативних документів.

P.S. Своєю бездіяльністю посадові особи Бердичівського ЛВУ МГ, поставили під загрозу понад 70 населених пунктів, міста Житомир, Бердичів, Коростишів, смт Ружин, смт Романів, смт Любар, смт Чуднів, де в будь-який час можуть виникнути аварії техногенного характеру з численними людськими жертвами.

Прес-служба ТУ Держгірпромнагляду по Житомирській області  

Житомир.info

 

Матеріали по темі