Влада

Власників пошкодженого чи зруйнованого внаслідок обстрілів житла звільнятимуть від сплати деяких комунальних послуг

25 March 2026, 15:55

Верховна Рада прийняла Закон щодо нарахування плати за житлово-комунальні послуги та обліку збитків у зв’язку з пошкодженням або знищенням об’єктів нерухомого майна». Він врегульовує питання нарахування житлово-комунальних послуг у випадках, коли житло пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів чи диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.

Про це 25 березня повідомила пресслужба парламенту.

Прийнятий Закон передбачає:

- скасування нарахування плати за управління багатоквартирним будинком у випадку, якщо будинок пошкоджений або зруйнований і не може використовуватися за призначенням;

- звільнення власників пошкодженого чи знищеного житла від оплати окремих житлово-комунальних послуг у період, коли об’єкт фактично непридатний для проживання;

- визначення порядку обліку збитків, завданих власникам нерухомості внаслідок збройної агресії;

- врегулювання взаємодії між органами влади, управителями будинків та постачальниками комунальних послуг щодо фіксації пошкоджень і припинення нарахування платежів.

Відповідні положення діятимуть протягом усього періоду воєнного стану та ще один рік після його припинення або скасування.

Прийняття Закону дозволить:

забезпечити соціальну справедливість для громадян, житло яких постраждало від війни;

усунути випадки необґрунтованого нарахування комунальних платежів за зруйновані або непридатні для проживання об’єкти;

впорядкувати механізм фіксації збитків, що стане важливим елементом для подальших програм відновлення та компенсації.

Реалізація Закону сприятиме захисту прав громадян та вдосконаленню правового регулювання у сфері житлово-комунальних послуг в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, 24 березня близько 17:00 в центральній частині Житомира пролунав вибух внаслідок падіння ворожого БпЛА: пошкоджений двоповерховий житловий будинок, в прилеглих будівлях вибито вікна, внаслідок атаки постраждала 12-річна дівчинка. Одна з мешканок будинку розповіла, що уламки БпЛА горіли на їхньому подвір’ї.

Зранку, 25 березня, на засіданні міськвиконкому повідомили, що постраждалим житомирянам виділять матеріальну допомогу.

Що розповіла мати постраждалої дівчинки та як виглядає їхній будинок після атаки – дивіться у сюжеті журналістів Житомир.info.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 3 лютого 2026 року у Житомирській області нараховувалось 5 082 об’єкти, пошкоджені внаслідок російських обстрілів, 87% із зруйнованих об’єктів становив житловий фонд.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пошкодження обстріл атака рф майно житло комунальні послуги ВР закон 
Матеріали по темі