На Житомирщині під час нерестової заборони виявили порушення правил рибальства зі збитками понад 200 тисяч гривень.
Про це 18 квітня повідомила пресслужба Житомирського рибоохоронного патруля.
“Під час оперативної роботи спільно з працівниками поліції селища Ружин Бердичівського району було виявлено грубе порушення правил рибальства на річці Роставиця с. Дерганівка Бердичівського району Житомирської області громадянина, який здійснював незаконний вилов водних біоресурсів сітками в кількості 8 шт. протяжністю 400 метрів з гумового човна. Впіймав рибу: карась сріблястий - 70 екз., короп ( сазан)- 1екз., щука -4 екз., окунь - 10екз., плітка - 40 екз рак -1 екз Загальна вага водних біоресурсів – 18,860 кг”, - йдеться у повідомленні.
Такими діями чоловік порушив р.4 п.1 п.п.9 Правил любительського рибальства. Правоохоронці склали на нього протокол про адміністративне правопорушення за ч.4 ст 85 КУпАП.
Збитки завдані рибному господарству України становлять 225 760 гривень.
На місце події було викликано слідчо-оперативну групу. По даній справі внесено відомості до ЄДРДР за ч.1 ст.249 КК України. Водні біоресурси загальною вагою 18,860кг, заборонені знаряддя лову сітки в кількості 8 шт, човен гумовий без маркування та автомобіль було вилучено працівниками поліції.
“Житомирський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» Житомирського рибоохоронного патруля: 067-414-60-74”, - додають у патрулі.
Нагадаємо, на початку квітня екоінспектори виявили чоловіка, який сіткою з гумового човна незаконно ловив рибу на річці Гнилоп’ять у межах села Скраглівка Бердичівського району.
Як повідомляв Житомир.info, з 1 квітня 2026 року на водоймах України почалася щорічна нерестова заборона на вилов риби.




















