Столична філія ДП «Ліси України» готується до нового опалювального сезону: до кінця року планують заготувати понад 387 тисяч кубометрів дров для населення та для соцсфери. З них для Житомирщини планують підготувати 202 тис. кубометрів дров.
Про це 19 травня повідомила пресслужба філії «Столичний лісовий офіс».
«Цьогорічна зима добре показала: ворог і далі буде бити по енергетиці. Тому головне завдання – не чекати холодів, а поки є час, максимально підготуватися і зробити запас дров. Взяли участь у нараді під головуванням заступника начальника Житомирської ОВА Віктора Градівського та за участі громад області, Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства і лісокористувачів області. Проговорили підготовку до зимового періоду, запаси дров, ціни та проблемні питання. Ми підтвердили: ціни на дрова підніматися не будуть. Домовлено, що всім громадам буде надіслано комерційні пропозиції. Вартість дров залежить від складу відвантаження, породи деревини та вартості доставки до покупця», - йдеться у повідомленні.
У філії зазначають, що по Житомирщині дров буде достатньо – заготують до кінця року 202 тисячі кубометрів.
Також у філії зауважили, що на ринку з’являється багато сумнівних продавців і це стає проблемо. Йдеться про випадки, коли недобросовісні ФОПи продають дрова з невідомим походженням. Часто їх деревина коштує дешевше або навіть на рівні з державним підприємством. А інколи з нею ще й намагаються заходити на тендери. Легальна деревина має підтверджуватися лісорубним квитком. Це зараз головний документ, на який варто дивитися покупцям.
«На сьогодні залишки дров по філії – 30 тисяч кубометрів. Збільшуємо заготівлю, щоб восени не було дефіциту. Якщо виникатиме критична потреба – дрова перекидатимуть між областями», - наголошують лісівники.
Окремо обговорили забезпечення соцсфери області: лікарні, освітні та соціальні заклади. З початку року лісівники вже взяли участь у 64 тендерах. З них 57 виграли – це понад 36 тисяч кубометрів дров. На сьогодні вже виконані поставки на 21 тисячу кубометрів.
Також говорять про проблему, коли певні установи «тягнуть» з закупівлями до останнього. Хоча сам процес не зовсім швидкий: подати заявку, провести тендер, підписати договір, заготовити деревину, організувати доставку. Додаються ще й теперішні реалії: ціни на пальне та сезонне навантаження.
У Житомирській обласній державній адміністрації повідомили, що під час наради обговорювали забезпечення громад області паливними дровами на опалювальний сезон 2026–2027 років, зокрема забезпечення населення паливною деревиною, наявності ресурсів, реалізації дров та формуванню цінової політики, а також проблемним питанням, які виникають під час підготовки до опалювального сезону.
«Під час наради Віктор Градівський наголосив, що підготовку до наступного опалювального сезону в області розпочали завчасно, аби уникнути труднощів, які виникали у попередні роки. Зокрема, йшлося про випадки недобросовісного виконання договорів окремими постачальниками. Окремо було акцентовано увагу на необхідності посилення контролю за походженням деревини. Громадам рекомендували передбачати у тендерних умовах наявність документів, які підтверджують законність походження дров. Це дозволить не лише мінімізувати ризики співпраці з ненадійними постачальниками, а й сприятиме зменшенню випадків незаконних рубок», - поінформували у пресслужбі ОДА.
Також під час обговорення учасники наголосили на важливості прямої взаємодії громад із лісогосподарськими підприємствами області для оперативного вирішення можливих проблем із постачанням палива.
Нагадаємо, у грудні 2025 року ДП «Ліси України» ухвалили рішення залишити незмінною ціну на дрова для населення та соцсфери до кінця опалювального сезону.
Як повідомляв Житомир.info, на засіданні колегії Звягельської районної державної (військової) адміністрації 23 вересня 2025 року обговорювали підготовку закладів соціальної сфери, шкіл, дитячих садків та медичних установ до опалювального сезону та проблеми із закупівлею дров.




















