Влада

На виплату підвищених зарплат вчителям і соцпрацівникам Житомирська область отримає 240,6 млн грн дотації з держбюджету

25 червня 2026, 12:58

Житомирщина отримає понад 240 млн грн на підвищення зарплат освітянам та соцпрацівникам.

Про це 25 червня повідомила пресслужба Житомирської обласної військової адміністрації.

«Житомирська область отримає 240,6 млн гривень з державного бюджету. Ці кошти спрямують на виплату підвищених заробітних плат працівникам сфери освіти та соціальним працівникам регіону. Фінансування виділено в межах масштабного урядового проєкту: Кабінет Міністрів України розподілив 6,6 млрд грн між 24 обласними бюджетами країни. Про це зазначила Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко», - йдеться у повідомленні.

Сума для кожної області вираховувалася індивідуально. Ключовими факторами при розподілі стали реальні потреби регіону в підвищенні виплат та спроможність місцевих бюджетів самостійно покривати ці витрати.

Принцип розподілу дотацій:

Чим менше власних доходів має регіон, тим більшу частку витрат бере на себе держава. Згідно з рішенням Уряду, фінансова допомога надається за диференційованою шкалою:

  • до 80% необхідних видатків держава покриває для бюджетів територіальних громад та областей, де тривають або можливі бойові дії;
  • від 50% до 80% компенсації отримують місцеві бюджети, які демонструють недостатню фінансову спроможність.

Нагадаємо, з 1 січня 2026 року в Україні заробітна плата педагогічних працівників зросла на 30%, також підвищилися посадові оклади для фахівців, що працюють у надавачів соціальних та реабілітаційних послуг: затверджене застосування коефіцієнта 2,5 при визначенні розміру посадових окладів таких працівників, це означає зростання посадових окладів приблизно на +150%. Фінансування доплат мали здійснювати з місцевих бюджетів, однак у лютому деякі органи місцевого самоврядування, зокрема Житомирська міська рада, звернулись до Верховної ради і Кабміну з проханням профінансувати підвищення посадових окладів з держбюджету, оскільки виникають ризики з видатками з місцевого бюджету. 19 лютого Уряд ухвалив рішення виділити додаткові дотації місцевим бюджетам на оплату праці в освітній і соціальній сферах.

У квітні цього року у МОН повідомили про розробку механізму підвищення зарплат освітян з 1 вересня 2026 року: крім підвищення оплати праці на 20%, також напрацьовують модель, за якою громади не зможуть зменшувати відсоток надбавок педагогам з місцевих бюджетів.

Скільки з січня 2026 року мали отримувати педагогічні працівники у Житомирі – дивіться у відео.

Як повідомляв Житомир.info, у березні 2026 року Міносвіти представило онлайн-калькулятор для точного розрахунку заробітної плати вчителя, оскільки після підвищення зарплати з 1 січня 2026 року деякі громади почали скорочувати надбавки до окладів педагогів, що фінансуються з місцевих бюджетів. У калькуляторі освітяни можуть самостійно порахувати, які оплату вони мають отримувати за свою роботу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: зарплата вчитель педагог соцпрацівник ОВА доплата бюджет дотація 
Матеріали по темі