Житомирщина отримає понад 240 млн грн на підвищення зарплат освітянам та соцпрацівникам.
Про це 25 червня повідомила пресслужба Житомирської обласної військової адміністрації.
«Житомирська область отримає 240,6 млн гривень з державного бюджету. Ці кошти спрямують на виплату підвищених заробітних плат працівникам сфери освіти та соціальним працівникам регіону. Фінансування виділено в межах масштабного урядового проєкту: Кабінет Міністрів України розподілив 6,6 млрд грн між 24 обласними бюджетами країни. Про це зазначила Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко», - йдеться у повідомленні.
Сума для кожної області вираховувалася індивідуально. Ключовими факторами при розподілі стали реальні потреби регіону в підвищенні виплат та спроможність місцевих бюджетів самостійно покривати ці витрати.
Принцип розподілу дотацій:
Чим менше власних доходів має регіон, тим більшу частку витрат бере на себе держава. Згідно з рішенням Уряду, фінансова допомога надається за диференційованою шкалою:
- до 80% необхідних видатків держава покриває для бюджетів територіальних громад та областей, де тривають або можливі бойові дії;
- від 50% до 80% компенсації отримують місцеві бюджети, які демонструють недостатню фінансову спроможність.
Нагадаємо, з 1 січня 2026 року в Україні заробітна плата педагогічних працівників зросла на 30%, також підвищилися посадові оклади для фахівців, що працюють у надавачів соціальних та реабілітаційних послуг: затверджене застосування коефіцієнта 2,5 при визначенні розміру посадових окладів таких працівників, це означає зростання посадових окладів приблизно на +150%. Фінансування доплат мали здійснювати з місцевих бюджетів, однак у лютому деякі органи місцевого самоврядування, зокрема Житомирська міська рада, звернулись до Верховної ради і Кабміну з проханням профінансувати підвищення посадових окладів з держбюджету, оскільки виникають ризики з видатками з місцевого бюджету. 19 лютого Уряд ухвалив рішення виділити додаткові дотації місцевим бюджетам на оплату праці в освітній і соціальній сферах.
У квітні цього року у МОН повідомили про розробку механізму підвищення зарплат освітян з 1 вересня 2026 року: крім підвищення оплати праці на 20%, також напрацьовують модель, за якою громади не зможуть зменшувати відсоток надбавок педагогам з місцевих бюджетів.
Скільки з січня 2026 року мали отримувати педагогічні працівники у Житомирі – дивіться у відео.
Як повідомляв Житомир.info, у березні 2026 року Міносвіти представило онлайн-калькулятор для точного розрахунку заробітної плати вчителя, оскільки після підвищення зарплати з 1 січня 2026 року деякі громади почали скорочувати надбавки до окладів педагогів, що фінансуються з місцевих бюджетів. У калькуляторі освітяни можуть самостійно порахувати, які оплату вони мають отримувати за свою роботу.




















