Реагуючи на численні повідомлення, поширені у соціальних мережах, щодо виникнення стихійних сміттєзвалищ біля популярних місць відпочинку в місті Житомирі, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу під час патрулювання Пункту екологічного контролю № 1 здійснили виїзди за вказаними локаціями для перевірки викладеної інформації.
Про це 7 серпня 2026 року повідомляє пресслужба Держекоінспекції Поліського округу.
«Під час обстеження території поблизу Соколовського кар'єру інспекторами встановлено факти несанкціонованого розміщення побутових відходів. Також під час патрулювання обстежено територію Селецького кар'єру, де також підтверджено факти несанкціонованого розміщення побутових відходів. З метою усунення виявлених порушень Державною екологічною інспекцією Поліського округу буде скеровано листи-вимоги до Житомирської міської ради щодо вжиття заходів реагування, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та приведення засмічених земельних ділянок до належного санітарного стану відповідно до вимог природоохоронного законодавства», - йдеться у повідомленні.
Крім того, державні інспектори провели роз'яснювальну роботу з відпочивальниками щодо необхідності дотримання вимог Закону України «Про управління відходами», недопущення засмічення територій та відповідального поводження з побутовими відходами.
Нагадаємо, 14 липня цього року вздовж берегів Соколовського кар'єру у Житомирі наші журналісти виявили розкидане сміття – порожні пляшки від алкоголю, води, серветки, а сміттєві контейнери були переповнені. у Житомирській міській раді пояснювали, що ця територія не офіційне місце для відпочинку, а проблеми зі сміттям виникають через самих відпочивальників.
Як повідомляв Житомир.info, в січні 2025 року біля Селецького кар’єру в Житомирі виявили несанкціоноване сміттєзвалище. Інспекція направила лист на адресу Житомирської міської ради з вимогою ліквідувати сміттєзвалище.




















