У Житомирі нежитлові приміщення загальною площею 534 кв.м, що знаходиться на балансі ліцею №26, можуть здати в оренду за 1 гривню житомирському ліцею №1.
Проєкт рішення виконкому з відповідними пропозиціями оприлюднили на сайті міської ради 27 серпня 2026 року. Зауважимо, що обидва ліцеї знаходяться на проспекті Миру на відстані кількасот метрів.
«Включити відповідно до частини 6 статті 6 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» до Переліку другого типу об’єкт нерухомого майна Житомирської міської територіальної громади - частину нежитлових приміщень будівлі за адресою:м. Житомир, проспект Миру, 59 загальною площею 534 кв.м, що знаходиться на балансі Ліцею №26 міста Житомира. Надати дозвіл комунальному підприємству «Регулювання орендних відносин» Житомирської міської ради на укладення з Ліцеєм №1 міста Житомира договору оренди нерухомого майна – частини нежитлових приміщень будівлі за адресою: м. Житомир, проспект Миру, 59 загальною площею 534 кв.м для здійснення освітньої діяльності з орендною платою 1 гривня без ПДВ в рік на термін 5 років», - йдеться у проєкті рішення.
В коментарі Житомир.info заступниця мера Житомира Марія Місюрова пояснила, що остаточне рішення щодо навчання частини учнів ліцею №1 в іншому приміщенні ще не прийняте.
«Цього року в ліцеї №26 не набирають 10-ті класи і є пропозиція перевести учнів чотирьох 8-х класів та одного 9 класу з ліцею №1 в інше приміщення – орендувати частину поверху ліцею №26. На сьогодні у нас в ліцею №1 до 500 учнів 8-11 класів – цього року долалося 100 учнів. Але остаточне рішення про навчання буде прийняте завтра (28 серпня) на педагогічній раді. Можливо в ліцеї №1 вирішать вчитися в дві зміни й не треба буде переводити учнів в інше приміщення. Батьківський комітет ліцею №1 проголосував за те, щоб діти вчилися у дві зміни, хоча зазвичай там була одна зміна. Тому завтра буде розглядатися питання про те, щоб всі учні ліцею №1 навчалися у своєму приміщенні», - розповіла Житомир.info Марія Місюрова.
Нагадаємо, у 2026/2027 навчальному році у житомирських ліцеях немає 10-х класів, а випускники 9-х класів можуть, зокрема, вступити до трьох академічних ліцеїв міста – ліцей №1, ліцей №12 та новостворений Корольовський ліцей, який знаходиться у приміщенні ліцею №34.
Як повідомляв Житомир.info, в рейтингу закладів Житомира за результатами НМТ у 2025 році ліцей №1 був на другому місці після наукового ліцею політехніки: середній бал 158,4, складали тести 100 учнів.




















