Економіка

Прокуратура Житомирської області повертає бюджетні кошти через суд

27 November 2006, 18:59

Днями прокуратура Житомирської області подала адміністративний позов до суду про стягнення  незаконно отриманих бюджетних коштів із ЗАТ «Торговий дім «Гудвілл» та ТОВ «Андрушівський маслосирзавод».

      Як повідомила заступник начальника відділу прокуратури області  Роксолана Гребенюк,  підприємства, отримавши кошти з державного бюджету, які були виділені для підтримки суб’єктів  агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів, використали не на  придбання сільськогосподарської продукції (лише така умова надає право одержати компенсацію за короткостроковим кредитом), а перерахували фірмам, які не є сільськогосподарськими виробниками. Таким чином  ТОВ «Андрушівський маслосирзавод» отримало 437,3 тис.грн.,  ЗАТ «Торговий дім «Гудвілл» - 272тис. гривень.

       Задля захисту державних інтересів  прокуратурою області до господарського суду  пред’явлено ще один адміністративний позов  про стягнення  незаконно отриманих бюджетних коштів із приватного підприємства, що в Житомирській області.  Підприємство також  на підставі неправдивої інформації у рамках державної програми про надання компенсації за додаткові витрати, яка передбачає пільги для виробників лікарських засобів, отримало відшкодування на суму понад 800 тис.грн., на які на момент звернення до уповноваженого органу не мало законного права.

       Тільки три підприємства незаконно отримали понад 1,5 млн. грн., які мають повернути до державного бюджету. Органами прокуратури  останнім часом було порушено цілу низку кримінальних справ щодо незаконного отримання бюджетних коштів. Позови щодо інших осіб, котрі вчинили кримінальні дії під час нецільового використання  бюджетних коштів, буде подано після пред’явлення їм обвинувачення.

      У цілому з початку 2006р. органами прокуратури області в бюджетній сфері пред’явлено понад 300 позовів, з яких  більше 170  розглянуто та задоволено на суму, що перевищує 3 млн. грн.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі