Україна

Ющенко сказав, за яких умов погодиться на вибори президента

10 May 2007, 19:19

Президент Віктор Ющенко заявляє, що за нинішніх умов не погодиться на дострокові вибори президента одночасно з парламентськими.

Про це Ющенко сказав під час зустрічі з робочою групою, відповідаючи на запитання керівника Компартії Петра Симоненка.

"Ви мені пропонуєте сценарій: якщо у когось болять зуби чи карієс, і найкращий спосіб позбутися болю – давайте голову ампутуємо", - сказав Ющенко.

"Якщо президент порушить чотири статті, які передбачені в Конституції та потрібно робити президентські вибори – будь-ласка! Але якщо цього немає – то давайте керуватися Конституцією", - додав Ющенко.

"Шановні колеги, ви в дурному сні не можете уявити, що президент має право розпустити парламент, керуючись Конституцією! Вам це неприйнятно! Ви це з 1996 року признати не можете! А я хочу підтвердити – Конституція України є. Це є імперативно норма президента, він це право сьогодні використовує", - зазначив Ющенко.

Звертаючись до керівників фракцій парламенту, президент сказав: "Ваш обов’язок – відповідно до закону і Конституції виконати рішення, які випливають з цього указу. І я б не хотів, щоб ці рішення за цим круглим столом обговорювалося. Це не предмет сьогоднішньої нашої розмови".

Коли Симоненко нагадав Ющенку одночасні вибори президента і Верховної Ради, президент його перервав: "Петро Миколайович, я розумію. Демагогії не треба! Ви, Петро Миколайович, мало коли дбали про стабільність у цій країні".

Ющенко також закликав представників коаліції та опозиції знайти компроміс у технологічних питаннях проведення дострокових виборів, зокрема, щодо використання відкріпних талонів.

При цьому Ющенко розкритикував пропозиції відмовитися від використання серверу ЦВК.

"Якщо хтось великий технолог за цим столом і пропонує виключити сервер в електронній системі організації обміну інформації між обласними комісіями і ЦВК – якщо другий варіант, на собачих упряжках – давайте будемо це робити", - сказав Ющенко.

"Я не уявляю, як без серверу це робить, як закумулювати зв’язки по 25 окружних виборчих комісіях", - додав Ющенко.

www.pravda.com.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі