Події

Грибной сезон в Житомирской области в разгаре: будьте внимательны! Смерть рядом

6 жовтня 2008, 12:03

 

 

 

Гриби – традиційна страва на столах українців. Смачна, проте іноді й смертельно небезпечна. Торік цим небезпечним делікатесом в області отруїлися 13 осіб. На жаль, похід до лісу за грибами став останнім для трьох наших земляків,- про це Житомир.info повідомив Житомирський обласний центр здоров'я

 

Відомо: гриб – своєрідна губка, що вбирає токсини, солі тяжких металів, пестициди. Навіть білий гриб, зібраний поблизу смітника або дороги, може бути небезпечним. А ще: стихійні ринки – прихована небезпека. Проте всім слід пам’ятати: купувати гриби на стихійних ринках украй ризиковано, адже часто продукт реалізовується без найменших перевірок. Не встановлюється і рівень радіаційного контролю грибів, виміряти який можливо тільки в лабораторних умовах. Залишається покладатися тільки на досвід і знання людей, які ці гриби зібрали. Натомість жодних гарантій.

Вірний спосіб надійної профілактики отруєнь цим продуктом - уміння розрізняти основні їстівні й отруйні гриби за зовнішніми ознаками. Якщо той чи інший гриб викликає хоча б найменший сумнів, його краще викинути. А малолітнім дітям грибні страви краще не давати взагалі.

У разі найменшої підозри на отруєння грибами, необхідно надати першу допомогу потерпілому у вигляді промивання шлунка та терміново звернутися за медичною допомогою.

 

Грибний сезон триває. Тому задля безпеки власного життя та здоров’я зайва пересторога аж ніяк не надмірна.

Житомир.info

Матеріали по темі