Суспільство

Медіа-профспілка - за журналістське право на 36-денну відпустку

4 December 2006, 14:01

Незалежна медіа-профспілка України відстоюватиме право журналістів на гарантовану законом для творчих працівників ЗМІ 36-денну відпустку. Про це заявив голова НМПУ Сергій Гузь під час засідання круглого столу із актуальних проблем журналістської спільноти, що відбувся 1 грудня в Рівному за участю представників мас-медіа Волині, Рівненщини та Житомирщини, повідомив кореспондент Волинської правди.

Сергій Гузь наголосив, що з цього приводу керівництво НМПУ має намір звернутись із офіційним листом до власників та головних редакторів українських ЗМІ, аби вони передбачили відповідні гарантії журналістських прав у колективних трудових договорах та інших документах, що регламентують роботу творчих працівників редакцій.

За його словами, НМПУ також зверне увагу власників ЗМІ на необхідності дотримання деяких інших соціальних гарантій журналістської праці, якими роботодавці часто нехтують.

Водночас голова комітету Рівненської незалежної медіа-профспілки Сергій Штурхецький наголосив, що якщо таке звернення не знайде розуміння у власників ЗМІ, його організація залишає за собою право вдатися до акції Плюс три дні до відпустки. На його думку, це дасть змогу поступово, за 2-3

роки, вийти на законодавчо гарантований рівень відпусток для журналістів.

Довідка ВП:

За наявною у НМПУ інформацією, сьогодні власники більшості українських ЗМІ надають творчим працівникам редакцій урізані відпустки від 24 до 30 календарних днів замість належних 36. http://www.pravda.lutsk.ua/

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі