Економіка

Житомирські аграрії нарощують показники

4 December 2006, 15:29

Виступаючи 30 листопада на позачерговій сесії Житомирської обласної ради зі звітом про виконання облдержадміністрацією делегованих повноважень, голова ОДА Юрій Андрійчук зазначив, що упродовж звітного періоду особлива увага зосереджувалась на роботі агропромислового комплексу області. Здійснені заходи, за його словами, незважаючи на складні кліматичні умови, дали змогу досягти прогнозних показників по виробництву більшості видів сільськогосподарської продукції, а по окремих значно наростити до попереднього року.

Наприклад, у даний час валовий збір зерна становить 735 тис. тонн, а до кінця року його планується зібрати, з урахуванням кукурудзи, 750 тис. тонн, або на рівні 2005 року. На 17% збільшився валовий збір хмелю. Озимі культури по всіх категоріях господарств посіяно на площі 211 тис. гектарів, із них на зерно 189 тис. гектарів, що значно більше до попереднього року. Посівні площі озимого ріпаку збільшено на 8 тис. гектарів. Вирощено 7 тис. тонн елітного насіння озимих та 3,7 тис. тонн ярих зернових культур, що також більше попередніх років.

В області розпайовано 980 тис. га сільгоспугідь, майже 309 тис. селян стали власниками земельних сертифікатів. На 20.11.06 виготовлено 248 тис. державних актів на землю, з яких видано 224 тис.

Поряд із цим, у зв’язку зі скороченням на 10,7 млн. гривень (24,4%), у порівнянні з минулим роком, надходження дотації товаровиробникам за реалізоване молоко, за 10 місяців поточного року в усіх категоріях господарств області поголів’я корів скоротилося до минулорічного на 17 тис. голів (7,8%), у тому числі в особистих селянських господарствах на 10 тисяч голів (6,5%).

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі