Події

В Житомирской области воры оставили хозяйку дачи без уникального сада: своровали 125 туй и 10 кипарисов

25 листопада 2008, 10:02

У міських жителів зазвичай так заведено: проживає в одному мікрорайоні, працює – в іншому, гараж знаходиться у протилежному кінці міста, а дачна ділянка – за межами міста. І якщо вдома ми буваємо щоденно, на роботу ходимо регулярно, в гараж навідуємося за необхідністю, то на дачі – виключно у весняно-літній період. Наближається зима, дачні ділянки до весни залишаються без нагляду і виникає головна проблема для самих дачників – зберегти цілісність свого майна.

Уся нерухомість, фруктові дерева і багато чого іншого на дачних ділянках залишаються без нагляду. Тобто про будь-які надзвичайні події, будь то крадіжка зі зламом, пошкодження майна або дачного будинку, ми дізнаємося випадково або доволі пізно – тільки з початком чергового дачного сезону. Цим і користуються зазвичай любителі поживитися за чужий рахунок.

Що в основному крадуть з дачних ділянок? Якщо раніше це була виключно електропобутова техніка, якісь інші речі, то тепер крадуть все підряд: садово-городній інвентар, столярні інструменти, посуд, одежу, будівельні матеріали, металеві вироби, у першу чергу – кольорові. Все викрадене іноді випливає на пунктах прийому металолому, на базарах, іноді у сусідів, які непогано проінформовані про походження «товару», але клюють на його дешевизну. З дачних ділянок крадуть картоплю, овочі та взагалі все, що підходить для харчування.

За свідченнями заступника начальника управління карного розшуку УМВС України в області Миколи Душенківського, нещодавно до Житомирського райвідділу міліції звернулась жителька обласного центру, заявивши про те, що з її присадибної дачної ділянки, що в с.Миролюбівка, невідомим викрадено сажанці 125 туй та 10 кипарисових. Господарці нанесено збитків на загальну суму майже 3 тисячі гривень. Наразі правоохоронці вживають оперативно-розшукових заходів, направлених на встановлення осіб зловмисників та безпосереднього їх затримання.

Звичайно, розкривати крадіжки – справа міліції, а ось попереджувати їх мають самі дачники та садоводи спільно. Саме з цією метою міліція проводить профілактичні бесіди з головами дачних кооперативів, які, у свою чергу, мають розповісти власникам дачних ділянок про необхідність дотримання безпеки власного майна. А ще на осінньо-зимовий період спеціально розраховуються сили правоохоронців для наближення чергових мобільних нарядів міліції до територій дачних ділянок.

Як уберегтися? Такі способи захисту, як забори, замки та решітки, звичайно, не завадять. Але якщо вони не досить надійні, то розраховувати на їх допомогу не доводиться. Навісні замки встановлювати взагалі не рекомендується: їх наявність говорить про явну відсутність господарів, що приваблює потенційних злодіїв. Деякі дачники використовують як прийом відлякування ефект присутності (відчинене вікно, увімкнене радіо, розчищений від снігу ґанок і т.п.). Інші ж навпаки заколочують вікна хрест навхрест, створюючи повну ілюзію закинутого помешкання, сподіваючись, що їх дачна ділянка не приверне уваги. Бувають випадки, коли двері дачного будинку залишають відчиненими, на стіл ставлять пляшку горілки, закуску та записку, у якій звертаються до злодіїв з проханням пригощатися, але не шкодити господарям. Кажуть, цей ризикований варіант допомагає ліпше за всі замки та забори. Проте завжди залишається ризик, що ваш дачний будиночок стане пристанищем не тільки злодіїв, але й бомжів або наркоманів.

Отже, в першу чергу, не залишайте на осінньо-зимовий період у дачних будиночках цінні речі, а також овочі та консервацію. А якщо все-таки речі зберігаються на дачі, то необхідно укріпити двері та вікна дійсно надійними пристроями та решітками.

При появі на території дачного кооперативу сторонніх або підозрілих осіб, запам’ятайте їх прикмети. Відразу ж телефонуйте за фактом крадіжки до міліції. Інформація про події або злочини приймається в чергових частинах ОВС області цілодобово. 

Ольга Номерчук, ВЗГ УМВС України в Житомирській області/

 

Житомир.info

 

Матеріали по темі