Суспільство

У Житомирі вигідніше купувати старі квартири

7 June 2007, 11:41

За кредитом на нове помешкання платять 2,7 тисячі гривень щомісяця

Торік міська влада Житомира дала дозвіл на проектування 47 житлових багатоповерхівок. Найбільше будують для військових та СБУ. Решта житомирян має купувати нові квартири за власний кошт.

41-річний Андрій Журавський гроші на власне житло збирає з 2000 року. Із дружиною та двома синами, 13 та 15 років, живе в гуртожитку на житломасиві Польова.

— Наскладав сім тисяч доларів, — розказує Андрій. — Думали, на почин вистачить, а на решту візьмемо кредит. Хотіли хоча б однокімнатну невелику купити, бо вже діти великі. Тісно нам у гуртожитківській кімнатці.

Обдзвонив усі будкомпанії. Найдешевші квартири на вул. Щорса продає ”Житомирбудзамовник”. Ціна — 252 тис. грн. Однак внести треба 30% від вартості квартири — 77 тис. грн. Андрія відразу попередили, що житлові кредити на новобудови цієї компанії не дають. Однокімнатні на вул. Перемоги, за кілька зупинок від центру міста, продають за 313 тис. Одразу треба заплатити 10% — 61 тис. грн. На решту можна оформити доларовий кредит на 30 років. У відділі продажу кажуть, що за ним відсотки нижчі. Щомісяця треба буде сплачувати по 2,7 тис. грн. Проте сім’я Журавських заробляє 2,1 тис.

У житомирян доходи незначні. Середня зарплата, за даними Держкомстату України, у квітні становила 913 грн.

— Нове житло в Житомирі продається не дуже жваво, — розказує Валерій Головатенко, 48 років, керівник управління містобудування та архітектури Житомирської міськради. — До нашого ринку прицінювалися великі компанії-забудовники. Після моніторингу дійшли висновку, що за рік тут можна продати не більш як 75 тисяч ”квадратів” житла.

За два роки дрібні забудовники обіцяють здати в Житомирі до 200 тис. кв. м новобудов. Отже, чверть квартир не розкуплять. Будівництво можуть заморозити на кілька років, допоки не знайдуть покупців на всі помешкання. Решті доведеться чекати.

У місті вже є кілька таких новобудов. Приміром, на вул. Черняховського споруджують дві десятиповерхівки на 108 квартир кожна. Їх мали здати 2006-го. Нині четверо будівельників кладуть цеглу на шостому поверсі. На питання, коли закінчать, неохоче відповідають: ”Може, й у цьому році...”. Затримують здачу багатоповерхівки на вул. Корольова, поблизу трамвайно-тролейбусного депо.

Найбільшу в Житомирі новобудову зводить компанія ”ОлвітаБуд”. У восьмисекційному житловому комплексі на 14–18 поверхів буде 475 квартир. Здати обіцяють до 2010 року. У місті цю компанію рекламують як великого столичного забудовника. Насправді вона здала у Києві лише кілька будинків. Чи вистачить ”ОлвітаБуд” своїх, а не людських коштів, аби вчасно закінчити будівництво, у компанії говорити відмовляються.

Безпечніше обирати нові помешкання на вул. Перемоги. У будинок вкладає гроші ”Приватбанк” — 30 млн грн. Незалежно від того, розкуплять квартири чи ні, цієї суми вистачить, аби вчасно здати об’єкт. Ще два будинки на вул. Героїв Чорнобиля та Богуна зводить столичний холдинг ”Київміськбуд”. Продаватимуть квартири восени. Ця компанія свої новобудови здає вчасно.

— Ціну поки що не встановили, — зазначає керівник управління будівництва в регіонах ”Київміськбуду” Петро Гордієнко. — Однак у Києві ми пропонуємо одні з найнижчих цін на квартири.

Столична компанія планує збудувати 375 тис. кв. м нового житла в Житомирі на вулицях Потапова, Малинській та Народицькій — Крошенський житломасив.

Родина Журавських поки що відмовилася купувати нову квартиру.

— Дешевше як за 50 тисяч доларів нічого нема, — пояснює Андрій. — А однокімнатну хрущовку можна виторгувати і за 30 тисяч. Треба тільки знайти банк, де нам погодяться видати кредит.

gpu-ua.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі