Події

У Житомирі батьки здійснювали насильство у сім’ї

20 лютого 2009, 16:20

15-річний Сашко проводить свій вільний час як і більшість його однолітків – у комп’ютерному клубі. Щоправда цього «вільного часу» у нього виявляється надзвичайно багато, адже він самостійно вирішує, коли йти до школи, а коли - ні. Сашко зовсім не сирота, і не син трудових емігрантів, що залишили Україну в пошуках кращих заробітків. Просто його матусі байдуже до власного сина.

Саме так характеризують підлітка його шкільні вчителі. Адже на заняттях його бачать у кращому випадку кілька днів у місяць. Решту часу хлопець наданий сам собі, ось і обирає заняття до смаку. Намагаючись вплинути на долю Сашка, педагоги неодноразово відвідували його родину. Як виявилось, батьки підлітка розлучені та не цікавляться життям сина. Одного разу мати взагалі вирішила, що розмовляти з вчителями немає сенсу, а тому спілкувалась з ними бабуся, що саме завітала у гості. Повідомивши, що донька спить, вона пообіцяла, що намагатиметься вплинути на онука. Однак зміни не відбулись.

За словами начальника кримінальної міліції в справах дітей Богунського райвідділу міліції Олександра Кучерявого, ця історія є непоодинокою. Майже щотижня зі шкіл міста до підрозділу надходять аналогічні повідомлення. Законодавством передбачено в такому разі притягнення батьків до відповідальності за ст. 184 Кодексу про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей», за якою передбачено покарання у вигляді штрафу в сумі до 51 грн. Причому рішення за такими справами приймає суд, що має додатково вплинути на нерадивих батьків, повідомляє Н. Чугунська, Богунський РВ УМВС.

Крім того, працівниками підрозділу з початку лютого було розпочато відпрацювання, направлене на усунення такого негативного явища в молодіжному середовищі, як пияцтво. Тільки за тиждень до адміністративної відповідальності було притягнуто 25 осіб. Так, за згаданою вище статтею 184  КУпАП - 16 батьків, за вчинення насильства в сім'ї – 2, ще двоє дорослих дозволили собі запросити до спільного вживання спиртного неповнолітніх. А 3 підлітків було затримано під час розпивання спиртних напоїв, ще 2 - за вчинення дрібного хуліганства. Враховуючи, що затриманим ще не виповнилось 16 років (вік, з якого настає адміністративна відповідальність), відповідати теж доведеться батькам.

Сподіваємось, вжиті заходи змусять дорослих замислитись про долю своїх нащадків.

Житомир.info

 

 

 

Матеріали по темі