Суспільство

Щасливе число 07.07.2007 спровокувало весільний бум і у Житомирській області

3 July 2007, 17:35

На найближчі дві суботи – 7 та 14 липня – в Україні подано рекордна кількість заяв на укладення шлюбів.

Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович із посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАГС) Міністерства юстиції України.

Міністр зазначив, що кількість укладених шлюбів у ці дні майже у 1,5 – 2,5 рази перевищить середні показники за аналогічні періоди.

Так, скажімо, якщо 30 червня цього року в Україні було укладено 2192 шлюби, то 7 липня очікується 5221 шлюбів, 14 липня – 4321 шлюб.

Такі тенденції, за словами міністра, працівники РАГСів пояснюють забобонами молодят щодо дати 7.07.2007, яка, начебто, є щасливою, оскільки містить три цифри 7. Що ж до 14 липня, то підвищена кількість весіль у цей день є також наслідком шлюбного ажіотажу, пов‘язаного із 7 липня. Оскільки РАГСи фізично не спроможні укласти шлюби всіх, хто хотів подати заяву на 7 липня, частина таких заяв була прийнята на 14 липня.

Крім того, "зсув" шлюбного буму на один тиждень працівники РАГСів пов’язують із народними традиціями, оскільки на 7 липня припадає завершення Петрівського посту та свято Івана Купала.

За словами міністра, остання обставина особливо відчувається у розрізі областей.

Так, у регіонах де релігійні традиції є більш притаманними населенню, - це західні і певною мірою центральні регіони, на 7 липня припадає кількість весіль, яка є навіть меншою, ніж зазвичай реєструється у інші вихідні дні.

Зате 14 липня тут очікується справжній весільний ажіотаж. Так, наприклад, у Житомирській області 7 липня – 98 шлюбів (30 червня – 41, 14 липня – 181)

За матеріалами www.pravda.com.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі