Україна

На виборах будуть проблеми, бо ними ніхто не займається?

13 July 2007, 11:05

Голова Комітету виборців України Ігор Попов прогнозує, що до проведення виборів влада не встигне створити Державний реєстр виборців.

"На мою думку, ми не матимемо до виборів 100% реєстру виборців, і вибори відбудуться з проблемами. Люди приходитимуть на дільниці і не зможуть проголосувати, бо їх не буде в списках. Така ситуація може бути підставою для оскарження результатів виборів у судах, як на місцевому рівні, так і на загальнодержавному", - сказав він в інтерв’ю
"Делу".

За словами Попова, реєстром виборців зараз "ніхто не займається".

"Ми спостерігаємо окремі ініціативи міських громад на Львівщині, які самостійно через ЖЕКи формують перелік виборців. На жаль, більше ніхто не виявляє ініціативи, хоча це питання надзвичайно важливе і важке для виконання", - сказав він.

На думку Попова, проблема закладена в політичній угоді, де прописано, що вибори мають відбутися за реєстром виборців.

"Відповідно до угоди передбачається створення спеціального органу — Служби ведення реєстру виборців. Головним розпорядником є ЦВК. Положення про цю службу було розроблене, Кабмін його розглянув, але тендер іще ніхто не оголошував і, відповідно, нема кому формувати списки", - сказав він.

На думку Попова, місцевим органам влади варто самостійно займатися цим питанням, "бо за 30 днів міський голова має підписати списки і передати їх в окружну комісію".

"Наразі між ЦВК і Кабінетом Міністрів є певна невизначеність, хто буде крайнім. Невизначеність передається і державним адміністраціям, які підпорядковані президенту, вони мають створювати робочі групи. Органи місцевого самоврядування чекають на рішення уряду", - зазначив він.

"Щоб уникнути проблеми реєстру виборців, політичним силам варто викинути з угоди пункт, що вибори мають відбутися за реєстром виборців", - додав Попов.

Українська правда

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі