Суспільство

У Житомирі відзначено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

15 December 2006, 11:05

Згідно з Указом Президента України 14 грудня цього року вперше в нашій державі відзначався День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Він установлений з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків катастрофи. Саме 14 грудня 20 років тому на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це стало найважливішим і переломним етапом у битві за життя мільйонів людей на планеті.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Житомирі пройшла низка заходів. За повідомленням прес-служби ОДА, зранку відбулося урочисте покладання квітів на Старому Бульварі до меморіальної дошки, встановленої на будинку, де в 1979 - 1990 роках проживав наш земляк, державний діяч, міністр України у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Георгій Готовчиць. У покладанні взяли участь голова обласної ради Ірина Синявська, перший заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Загривий, представники міської влади, громадськості.

Живі квіти були покладені також до підніжжя меморіалу „Чорний біль” на Крошні. А біля пам'ятного знаку “Пожежним, які врятували світ” відбувся мітинг скорботи, в якому взяли участь і ті пожежники, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, пройшли через атомне пекло. На сьогодні залишилося в строю лише 30 із 289 пожежників Житомирщини, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. 54 із них уже пішли з життя, 72 стали інвалідами. За мужність і самовіддані дії, виявлені під час ліквідації аварії на ЧАЕС та усуненні її наслідків, орденом „Знак Пошани” нагороджено п’ятеро житомирських пожежників, ще 25 отримали медаль ”За відвагу на пожежі”

На мітингу виступив заступник голови обласної ради Микола Вашешніков. Він, зокрема, зазначив, що радіаційний смерч пронісся й по Житомирській області. Майже половина її території, 9 районів, м.Коростень опинилися у зоні радіаційного забруднення. Радіаційного впливу зазнали 735 пунктів з населенням майже 500 тисяч громадян.

26 квітня 1986 року завжди буде днем скорботи і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, днем трагедії і застереження, сказав Микола Олександрович. Ми низько схиляємо голови перед тими, хто не вагаючись ступив у атомне пекло і врятував Землю.

Президент і Уряд України, обласна державна адміністрація і обласна рада, органи місцевого самоврядування ніколи не послаблювали уваги до людей, які робили усе можливе, аби зменшити наслідки Чорнобильської катастрофи, зазначив М.Вашешніков. Але багато проблем Чорнобиля ще не вирішено. Тому ми даємо собі звіт, з гіркотою сприймаємо те, що нам ще не вдалося багато зробити того, що вимагають наслідки Чорнобильської катастрофи. Сумну дату чорнобильської катастрофи ми розглядаємо як один із чинників до того, аби посилити роботу по зменшенню негативних наслідків аварії, увагу до постраждалого населення та вирішення проблем, що мають пріоритетне значення, підкреслив заступник голови обласної ради.

Голова відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля по Житомирській області Микола Загребельний висловив задоволення з приводу встановлення Президентом України Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Хвилиною мовчання і живими квітами вшанували учасники мітингу пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів від атомної смерті.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі