Економіка

У Житомирі відбулася підсумкова нарада по хмелярству

18 December 2006, 15:31

14 грудня 2006 року, у м. Житомир, у приміщені Інституту сільського господарства Полісся УААН, відбулася підсумкова нарада по хмелярству. У нараді прийняли участь керівники хмелярських господарств України, спеціалізованих підприємств, які займаються також спорудженням хмелешпалер, заступники начальників головних управлінь агропромислового розвитку областей, де вирощується хміль. Провів нараду заступник міністра аграрної політики України Сергій Мельник. З інформацією про стан справ у галузі виступив головний спеціаліст Департаменту ринків рослинництва, садівництва та виноградарства МінАП Іван Доскоч.

Керівники господарств та провідні спеціалісти хмелярі висловили своє бачення щодо подальшого розвитку галузі. Обговорено питання стосовно забезпечення галузі спеціальною хмелярською технікою, адже останні 20 років в Україні не виготовляється хмелярська техніка, а завезена за радянських часів хмелярська техніка чеського виробництва вже відпрацювала свій ресурс.

Запропоновано Мінагрополітики дещо змінити порядок виділення коштів Державної підтримки, скерувавши частину коштів на компенсацію витрат підприємств на придбання спеціальної техніки для хмелярства. Запропоновано, при виділенні коштів компенсації, враховувати одержану врожайність хмелю, ефективність господарювання. З метою розвитку галузі при виділенні коштів державної підтримки обов'язково враховувати бізнес-плани підприємств.

Виступаючі висловили вдячність Мінагрополітики за розуміння проблем галузі та фінансову підтримку, яку одержали господарства у поточному році. Як результат, збільшилося виробництво продукції хмелярства порівняно з попереднім роком на 18%, проведено закладку нових насаджень хмелю на площі понад 100 га, збережено робочі місяця в складному для сільськогосподарського виробництва районі - Поліссі.

При обговоренні перспектив на наступний рік ставилося вимога хмелярів до Інституту сільського господарства Полісся та розсадницьких господарств про забезпечення хмелярських господарств лише високоякісними саджанцями. Підсумки наради підвів заступник міністра, подякувавши хмелярам за працю та побажав плідної роботи наступного року.

Прес-служба Мінагрополітики.

 

http://agroua.net

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі