Суспільство

У Броницькій Гуті відкрито нову школу

19 December 2006, 11:53

15 грудня цього року стало історичною датою для жителів Броницької Гути та навколишніх поліських сіл Новоград-Волинського району. Цього дня тут відкрилося нове прекрасне двоповерхове приміщення загальноосвітньої середньої школи I-III ступенів з сучасно обладнаними класними кімнатами, кабінетами фізики, хімії, інших предметів, навчальними майстернями, комп’ютерним комплексом, актовою та спортивною залами, їдальнею. Її будівництво було розпочато понад десять років тому за рахунок коштів Чорнобильської будівельної програми, потім через відсутність фінансування було призупинене і відновлене тільки три роки тому. Завершити цього року будівництво вдалося завдяки сприянню відомого земляка, екс-голови Верховної Ради України, нині академіка, віце-президента Академії наук України Володимира Литвина.

Виступаючи на велелюдному мітингу з нагоди відкриття школи, Володимир Михайлович висловив задоволення з приводу того, що відтепер сільські діти матимуть значно більші можливості для отримання повноцінних глибоких знань, і запевнив земляків у тому, що він і надалі буде робити все можливе для того, щоб діти з сільської глибинки мали можливість отримати належну освіту.

Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко, вітаючи від імені уряду громаду з визначною подією, зазначив, що 1 вересня цього року в Україні було відкрито 19 нових шкіл, приблизно стільки ж їх ще відкрито нині. Він повідомив також про збільшення на наступний рік фінансування освітянської галузі, запровадження інформаційних технологій, забезпечення підручниками, технічними засобами навчання тощо. Міністр подякував місцевій владі, педагогам, будівельникам, усім людям, які зробили такий прекрасний подарунок для дітей і побажав, щоб з новозбудованої школи виходили тільки щасливі діти. С.Ніколаєнко вручив Почесні грамоти міністерства за багаторічну сумлінну працю та досягнуті успіхи в справі навчання і виховання учнівської молоді директору Броницькогутянської загальноосвітньої школи Наталії Поліщук і вчителю Володимиру Солощуку.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Загривий, пригадуючи історію будівництва школи, висловив щиру вдячність уродженцю села Броницька Гута, колишньому заступнику міністра з питань надзвичайних ситуацій та чорнобильських проблем Анатолію Ринці, завдяки якому і була розпочата ця будова. А завершити її допоміг ще один земляк із Новоград-Волинського району Володимир Литвин, який зробив те, чого люди чекали вже багато років. Володимир Іванович також повідомив, що в наступному році в області планується здати в експлуатацію 5 таких нових шкіл, яких чекають діти і їхні батьки. Перший заступник голови облдержадміністрації В.Загривий вручив Почесну грамоту облдержадміністрації Володимиру Литвину, грамоти облдержадміністрації, обласного управління освіти і науки облдержадміністрації, премії – голові Новоград-Волинської райдержадміністрації Миколі Іванюку, будівельникам, підприємцям, які доклали багато зусиль для того, аби школа гостинно відчинила двері.

Голова Новоград-Волинської райдержадміністрації Микола Іванюк, який щоденно і невтомно опікувався будівлею, вболівав за нею всією душею, висловив сподівання, що нова школа, красива, чудова, яка стала справжньою окрасою села, стане і духовним храмом Броницької Гути. А на згадку про урочисту подію її відкриття Микола Олексійович запропонував навесні посадити біля цього навчального закладу сад.

Прикладом співпраці на всіх рівнях господарського і політичного життя на благо рідної Вітчизни назвав будівництво школи голова правління ВАТ „Гарантбуд” Олег Журбенко. Він також висловив сподівання, що це будівництво стане першим кроком відродження колись квітучого селища Броницька Гута. Олег Іванович на згадку про будівельників вручив символічний ключ від школи її директору Наталії Поліщук, яка в свою чергу щиро подякувала всім причетним до будівництва.

Було сказано ще багато теплих щирих слів вітань, побажань, було батьківське благословіння житом-пшеницею на добро, на щастя, на долю, були покладені живі квіти до розташованого на території школи пам’ятника Герою Радянського Союзу Володимиру Жайворону, який поліг смертю хоробрих у роки Великої Вітчизняної війни. А ще - урочиста мить перерізання символічної стрічки, після чого відбувся обряд освячення, аби в цій шкільній родині все ладилося.

 

Прес-служба облдержадміністрації.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі