Суспільство

Контейнери для вінницького сміття робили житомирські зеки

21 December 2006, 07:46
Зона чистоти, про яку дбаєш, для багатьох вінничан закінчується за порогом власного дому. Інакше як пояснити обпльовані у буквальному розумінні слова ліфти, розмальовані під'їзди, засмічені вулиці та силу-силенну стихійних звалищ по місту?
Палили сміття - задихались школярі Одне з них "розкинулось" за школою N29 на Київській, над самісіньким Бугом.
Над річкою, звідки воду усі п'ємо, - не любимо ми себе. Непотріб туди зносили роками, і звалище розрослось до чималих масштабів. Таких, що робітники ремонтно-будівельної організації управління механізації дорожнього будівництва (далі - УМДС - прим. авт.), яким доручили прибрати звалище, спочатку вивозили сміття, а потім почали його спалювати.
- Через це знаходитись ні біля школи, ні навіть у її стінах стало
неможливо, - нарікає заступник директора школи N 29 Тетяна Свята. – І вчителі, і, головне, діти буквально задихались від їдкого диму. Ми звернулись до робітників, і вони трохи посунули сміття так, що дим пішов у бік Південного Бугу. Та все ж повітря вже було сильно отруєно.  У той же день керівництво школи звернулось у міськвиконком та поспілкувалось з екологами. Школі пообіцяли допомогу. А керівник прибирання майстер Костянтин Головащенко на виправдання дій робочої бригади сказав:
- Ми справді палили сміття, але у нас іншого виходу не було. Те, що могли, вивезли і спалили в іншому місці. Але забрати всю ту гидоту, яку назносили за кілька років, ми не могли. Тому й вирішили палити. Те, що не горить, засипаємо землею.
По сміттю - бульдозером і контейнерами  Врешті конфлікт було залагоджено, хоча сміття за школою так до кінця і не прибрали. А скільки подібних звалищ по всьому місту - і думати не хочеться.
Місто смітить дуже багато - лише на звалище у Стадниці щодня з Вінниці везуть 100-120 тонн відходів. Хоча, як відомо, стадницький полігон, що був створений у 1984 році, вже давно вичерпав свій ресурс.
До речі, днями виконавчий комітет Вінницької міської ради придбав за більш як мільйон гривень новенький бульдозер, який планує задіяти на сміттєвому звалищі у Стадниці. Про це повідомив перший заступник мера Вінниці Іван Михайлюк. А ще міська влада купила у Житомирської в'язниці 313 сміттєвих контейнерів, що будуть розміщені в житловому секторі. Витратили на них майже 600 тисяч гривень. Та чи зарадять вони проблемі - невідомо. Знаємо ж бо: не там чисто, де метуть, а там, де не смітять.
RIA-інформ (Винниця) www.ria.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі