Україна

Маркировку "Без ГМО" отменят?

27 January 2010, 12:26

Міністерство економіки ініціює відміну маркування продукції, що не містить генетично модифікованих організмів відміткою “Без ГМО”. Про це повідомив на засіданні Кабінету Міністрів міністр економіки Богдан Данилишин.

За його словами, відповідний законопроект внесено міністерством на розгляд уряду.

Він відзначив, що згідно із законом, прийнятим Верховною Радою 17 грудня 2009 року про безпеку продуктів харчування, встановлено обов’язкове маркування продуктів як відміткою “З ГМО”, так і відміткою “Без ГМО”.

Міністр вважає, що введення обов’язкового маркування продукції, що не містить генно-модифікованих організмів відміткою “Без ГМО”, не відповідає європейським стандартам і змушує підприємців проводити і оплачувати лабораторну перевірку навіть тих продуктів, які теоретично не можуть містити ГМО.

На думку міністра, необгрунтованість таких лабораторних перевірок, а також необхідність виготовляти етикетки “Без ГМО” приводить до необгрунтованої витрати часу і коштів підприємців.

Нагадаємо, 17 грудня Рада ввела обов’язкове маркування продуктів харчування щодо вмісту генетично модифікованих організмів.

Цього ж дня Рада ввела штраф за недостовірну інформацію про ГМО в продуктах харчування у розмірі 10-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З 1 липня Кабміном був збільшений рівень змісту генетично модифікованих організмів у продуктах харчування для їх обов’язкового маркування із 0,1% до 0,9%, передають Українські новини.

Газета по-украински

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі