Події

Правоохоронці б’ють тривогу

29 December 2006, 16:57

Проблема дитячої бездоглядності сьогодні постає вкрай гостро. Адже наслідки цього соціального лиха останнім часом даються взнаки. І найстрашніше, напевно, те, що навіть дітям з доволі благополучних сімей далеко не завжди вистачає батьківського контролю та виховання.

Як зазначають правоохоронці, за останні два тижні на території області склалась досить непроста ситуація зі злочинами, що вчиняються неповнолітніми. Майже 70 відсотків від загальної цифри зареєстрованих за цей період протиправних діянь на рахунку осіб, що не досягли 18-ти років.
Як повідомляє
центр громадських зв’язків УМВС України в Житомирській області, 25 грудня в одному із сіл Малинського району у власному будинку виявлено труп 69-річної пенсіонерки. За висновком судово-медичної експертизи смерть померлої настала внаслідок механічної асфіксії шляхом удушення. Вже ввечері цього ж дня за підозрою у скоєнні страшного злочину працівниками міліції затримано 3-х місцевих жителів – хлопчаків, найстаршому з яких виповнилося 16, двом іншим – учням місцевої загальноосвітньої школи – відповідно по 15 та 13 років. Встановлено, що напередодні трагедії хлопчаки завітали до бабусі зі, здавалося б, мирною і навіть благородною метою – допомогти старенькій по господарству. Вдячна бабуся запропонувала їм пообідати і навіщось поставила на стіл пляшку горілки, якою діти разом із гостинною господаркою і почастувалися. А потім хлопчаки вирішили обікрасти бабусю, а щоб полегшити цю справу – просто взяли й задушили стареньку подушкою.
А от ще один прикрий випадок, пов’язаний з неповнолітніми зловмисниками. До Житомирського райвідділу міліції звернулась жінка, повідомивши, що троє невідомих з застосуванням фізичної сили заволоділи її автомобіль.
Правоохоронцям недовго довелось шукати негідників. Під ранок цієї ж доби було затримано трьох студентів житомирських середньо-спеціальних закладів, у яких працівники міліції виявили ще й вогнепальну зброю, що наразі відправлено на експертно-криміналістичне дослідження. З якою метою хлопці переступили закон, буде з’ясовувати слідство. Але факт залишається фактом.
До речі, незаконне заволодіння транспортним засобом класифікується як злочин особливої тяжкості (практично прирівнюється до вбивства) й відповідальність за його вчинення теж сувора – від 10 до 15 років позбавлення волі. Цікаво, чи думали про це хлопці, коли свідомо сідали за кермо чужого автомобіля?
Правоохоронці звертаються до батьків: постійно контролюйте своїх неповнолітніх дітей. Цікавтесь колом їх друзів та обраними вашою дитиною інтересами. Пам’ятайте, що покликання міліції – вберегти від скоєння правопорушень та злочинів, а виховувати – це вже безпосередній обов’язок батьків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі