Суспільство

У Новограді-Волинському увіковічнили пам’ять про підпільника

4 January 2007, 11:53

3 січня в Новограді-Волинському було встановлено інформаційну дошку, присвячену увічненню пам’яті земляків, які боролися із фашистами.

Про це повідомляє веб-сайт http://www.novograd.org.ua.

Дошка відкрита на честь Матвія  Павловича Коваля (1916-1942) – одного із керівників підпільної організації, яка діяла в місті під час Великої Вітчизняної війни. Матвій Коваль – випускник  другої Новоград-Волинської школи, після закінчення Київського педагогічного інституту працював вчителем  у Смолківській школі. Разом із товаришами, членами підпільної організації,  друкували та розповсюджували листівки про  ситуацію на фронті, а також рятували людей із концтабору (вони звільнили 50 військовополонених), що знаходився на території Новограда-Волинського. У квітні  1942 року Матвія Коваля було розстріляно фашистами в лісі поблизу  с. Гульська. Після визволення міста його було перепоховано на території міського парку.
На відкритті інформаційної дошки були присутні численні родичі Матвія Коваля, в тому числі і три рідні сестри, які поділилися спогадами про його життя.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі