Події

Войовниче налаштовані та до зубів озброєні

12 January 2007, 15:16

Саме такими чомусь хочуть відчувати себе наші громадяни. Судіть самі. За час проведення загальнодержавної комплексної оперативно-профілактичної операції, працівники міліції практично кожного дня за місцем проживання громадян виявляють зброю, вибухівку та боєприпаси. Слід зазначити, народ нехтує законом, озброюючись як і чим тільки може, навіть саморобними пристроями.

Так, 10 січня в одному з населених пунктів Ємільчинського району дільничними інспекторами у 24-річного чоловіка за його місцем проживання виявлено та вилучено два саморобних вогнепальних пристрої, один з яких має вигляд металевої трубки довжиною 40 см та діаметром 16 мм з ударно-спусковим механізмом та дерев’яним прикладом, другий являє собою теж металеву трубку довжиною 35 см та діаметром 12 мм шомпольного типу для стрільби пороховим зарядом. Вилучену зброю направлено на дослідження в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС України в Житомирській області.

А от за висновком НДЕКЦ при УМВС вилученої 27 грудня у жителя обласного центру трьохствольної рушниці моделі «NEVBER», яка зберігалась за місцем проживання останнього без будь-яких документів, та наданої на дослідження, встановлено, що третій ствол калібру 7,57 мм є нарізним і виготовлений кустарним способом. Наразі за даним фактом порушено кримінальну справу за ст.263 Кримінального Кодексу України.

Що стосується вилучення боєприпасів, то тільки за перших 10 днів нового року працівниками міліції вилучено близько півсотні набоїв різного калібру. Так, 10 січня співробітниками Новоград-Волинського міськрайвідділу у райцентрі та в одному з сіл району в оселях місцевих жителів виявлено та вилучено загалом 14 патронів різного калібру до автомата Калашникова.

Найбільш жахає той факт, що зброю вилучають не тільки у дорослих людей, але й у школярів. Та ще й яку зброю! В одному з населених пунктів Червоноармійського району за місцем проживання місцевої вчительки правоохоронці вилучили саморобний вогнепальний пристрій шомпольного типу для стрільби пороховим зарядом у вигляді металевої трубки довжиною 58 см,  діаметром 9 мм та дерев’яним прикладом. За словами господарки, зброя належить її 11-річному сину-школяру! Звідки вона взялась у хлопчика і як довго він її зберігав, наразі з’ясовують працівники міліції.

Не зайвим буде нагадати, що чинне законодавство забороняє пересічним громадянам зберігати вогнепальну зброю, боєприпаси або вибухові речовини, а тим більше використовувати її у будь-яких цілях. За незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут) без відповідного дозволу передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

 

Ольга НОМЕРЧУК,

інспектор ЦЗГ УМВС

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі