Україна

Заява Президента України щодо Закону про Кабінет Міністрів України

18 January 2007, 19:14

Шановні журналісти, я хочу зробити коротку заяву по одному із найактуальніших на сьогодні політичних питань. Я маю на увазі Закон про Кабінет Міністрів, схвалений Верховною Радою 12 січня поточного року. Я буду говорити коротко.

Перш за все, прийнятий закон системно порушує Конституцію України. Це – тупиковий шлях, це дорога в нікуди.

Його схвалення ламає чіткі домовленості, досягнуті між Президентом, Прем’єр-міністром, Головою Верховної Ради і скріплені Універсалом національної єдності. Це – підрив політичної ситуації і політичної стабільності в Україні.

І, найголовніше, йдеться про дестабілізацію державних органів влади.

Відтак, я хочу чітко висловити свою позицію із цього питання:

Текст Закону, який був схвалений 12 січня і надійшов мені на підпис, відрізняється від попередньої редакції Закону України «Про Кабінет Міністрів України», яка була прийнята парламентом 21 грудня 2006 року і підписана Головою Верховної Ради.

Іншими словами, закон містить зміни, що не були передбачені пропозиціями Президента України від 11 січня 2007 року.

Це, до речі, підтверджує і порівняльна таблиця, підготовлена до розгляду законопроекту у другому читанні і стенограма Верховної Ради, висновки експертів та, власне кажучи, й саме офіційне листування між Верховною Радою і Секретаріатом Президента України.

Згідно з Конституцією України, а також відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 7 липня 1998 року, визначено:

Якщо під час розгляду пропозицій Президента України до закону будуть внесені зміни, не передбачені цими пропозиціями, Президент України діє відповідно до частини другої статті 94 Конституції України.

Це означає, що Президент України має право повторно повернути прийнятий 12 січня 2007 року Закон України «Про Кабінет Міністрів України» для повторного розгляду Верховною Радою України.

Цим я виконую своє конституційне право і свій конституційний обов’язок.

Хотів би сказати далі наступне. Я показую конструктивний, оптимальний шлях виходу з ситуації, яка склалася у зв’язку із прийняттям цього закону.

Перше. Поважаючи рішення парламенту, прийняте понад двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України, я пропоную парламенту змінити лише ті положення Закону, які не відповідають Конституції України.

Друге. Що стосується питання ідеології закону, пропоную повернутися до цього питання дещо пізніше, після завершення дискусії по першій частині проблеми.

Отже, сьогодні я пропоную Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України разом із Секретаріатом Президента України доопрацювати подані пропозиції і врахувати при кінцевому прийнятті Закону про Кабінет Міністрів України

Я надіюся, вірю, що в інтересах держави Верховна Рада прийме пропозиції Президента України з цього питання.

Дякую за увагу.

Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

http://www.president.gov.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі