Події

13-річний Вадим Нестерчук врятував у с. Головенка на Житомирщині 4-х малолітніх дітей

19 January 2007, 15:23

28 грудня минулого року в с. Головенка Житомирського району 13-річний Вадим Нестерчук врятував від вірної смерті у вогні 4-х малолітніх дітей. А 18 січня Житомирський районний відділ ГУ МНС в області та депутати районної ради нагородили його почесними грамотами "За особливу мужність та героїзм, проявлені під час рятування потерпілих та гасіння пожежі” і вручили іменний наручний годинник.

Як повідомляє прес-служба ГУ МНС України в Житомирській област, у переддень новорічних свят Катерина Аніканова, мати шістьох дітей, пішла до школи за новорічними подарунками для малюків. Вдома залишились 5-річні близнюки (Валентина та Андрійко) і двоє братів 6-ти та 2-х років. Діти гралися на веранді і ніхто не помітив, як найменший Вова звідкілясь дістав сірники і підпалив крісло. Вогонь швидко розповсюдився на сусідні меблі та інші речі, що там зберігалися. Замість того, щоб тікати, діти вирішили не залишати будинок і побігли в дитячу. Своєю присутністю, їм здавалося, вони врятують дім від пожежі, що чимдуж розгоралася.

А тим часом сусідка баба Люда побачила клуб диму з сусідньої оселі. Гукнула Вадима, який живе поряд з Анікановими. Хлопець на ходу намочив носову хустину, приклав до обличчя і помчав до сусідів.

Двері кухні були зачинені, а діти стояли на підвіконні з іншого боку будинку та благали про допомогу. Він крикнув старшому, щоб той відчинив вікно та стрибнув всередину. По-одному брав дітей та передавав через вікно сусідці, яка прибігла на допомог)'. Потім провів розвідку, виявляючи осередок пожежі, перекрив на кухні газ, викрутив запобіжники, повідчиняв вікна.

Коли упевнився, що діти в небезпеці, загасив пожежу з двома хлопчаками, які прибігли па допомогу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі