Україна

Навколо загибелі Кушнарьова вибухнув скандал

22 January 2007, 14:43

Лікарі, які брали участь у спробі врятувати життя народного депутата Євгенія Кушнарьова, просять прем'єр-міністра Віктора Януковича вжити всіх можливих заходів по звільненню заступника міністра охорони здоров'я Володимира Івасюка за наклеп на їх роботу.

"Звертаємося до вас з проханням вжити всіх можливих заходів для позбавлення нас, лікарів, від свавілля лицемірного урядовця, який, на наш погляд, не має права називатися нашим колегою, тим більше працювати заступником міністра. Упевнені і заявляємо, що подальше перебування Івасюка на керівній посаді є дискредитацією всієї системи охорони здоров'я і влади в цілому", - говориться у відкритому зверненні до прем'єра. Звернення, підписане близько двома десятками лікарів, оприлюднене ректором Харківського державного медичного університету Володимиром Лісовим, який оперував Кушнарьова, на прес-конференції в понеділок в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

За словами Лісового, Івасюк не брав участі у наданні медичної допомоги Кушнарьову, не був на місці подій, не знайомився з медичною документацією, не спілкувався з лікарями і не брав участі навіть у телефонних консиліумах лікарів, у зв'язку з чим не міг мати у своєму розпорядженні достатньої інформації, щоб зробити заяву про те, що якби Кушнарьов отримав адекватну і своєчасну медичну допомогу, його життя було б врятовано.

У свою чергу глава групи київських експертів, які прибули на місце надання допомоги Кушнарьову, директор Всеукраїнського науково-практичного центру екстремальної медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України Георгій Рощин підкреслив, що "ні консиліум лікарів, ні Міністерство охорони здоров'я не уповноважували нікого на таку заяву, яку зробив заступник міністра".

Відповідаючи на питання головний анестезіолог, який був присутній на всіх операціях Кушнарьова, Фелікс Глумчер повідомив, що всі необхідні фахівці, обладнання і препарати були доставлено в Ізюмську лікарню (Харківська область), де Кушнарьову надавали допомогу, вчасно і в достатній кількості, оскільки транспортувати хворого було дуже небезпечно.

Коментуючи заяву Івасюка про те, що порятунку життя Кушнарьова перешкодила нестача крові, Глумчер повідомив, що в лікарні були тільки мінімальні запаси крові, оскільки її великі запаси не зберігають в жодній лікарні світу. Тим паче, що при першій допомозі при великій втраті крові потрібні її замінники, які були в лікарні в достатній кількості.

" Якби цього не було достатньо, то перші дві години ми б не утримали життя Євгенія Петровича", - підкреслив Лісової.

Кушнарьов отримав вогнепальні поранення 16 січня під час полювання в Харківській області. Помер 17 січня на 56-у році життя.

«ForUm»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі