Україна

Із організму В.Ющенка виведено 80% діоксину

29 January 2007, 10:46

З організму Президента України Віктора Ющенка виведено вже близько 80% діоксину. Про це повідомив в інтерв'ю телеканал "Інтер" лікар В.Ющенко в Швейцарії Жан Сора.
"На даний момент досягнутий значний прогрес в справі виведення діоксину з організму президента. Вже виведено близько 80%", - сказав він, відзначивши, що "прогрес хороший і ми дуже задоволені".
На питання, чому ті, хто отруювали Президента, використовували саме діоксин, якщо його сліди можна визначити, лікар відповів, що "якби після такого отруєння людина померла за три тижні, ще до того, як з'явилися ознаки на шкірі, тоді ніхто не зміг би визначити, який тип отрути був використаний, і діоксин тоді б ніхто не шукав".
Крім того, лікар президента спростував інформацію про припущення, що разом з діоксином був використана ще якась сполука. "Люди не розуміють, що діоксин може спровокувати якраз такі симптоми. Немає доказів, що з діоксином використовували яке-небудь інше з'єднання", - сказав Ж.Сора.
Нагадаємо, що Президент України 23 січня увечері повернувся до України з Швейцарії, де проходив планове медичне обстеження і динамічний контроль з реалізації лікувальної програми по виведенню діоксину з організму. Програма була розрахована на 5 - 8 діб, проте стан здоров'я В.Ющенко дозволив завершити обстеження достроково.
Як повідомлялося, під час передвиборної кампанії в 2004 р. В.Ющенко був встановлений діагноз "гострий панкреатит" з ускладненнями, викликаними отруєнням токсинами. Згідно з висновками лікарів австрійської клініки "Рудольфіннерхаус", де його обстежували, погіршення здоров'я В.Ющенка 6 вересня було викликане "важкою вірусною інфекцією і хімічними речовинами, які зазвичай не містяться в продуктах харчування".
11 грудня керівник австрійської клініки "Рудольфінерхаус" Міхаель Цимпфер повідомив, що В.Ющенко був отруєний діоксином. Фахівці виявили в його крові діоксин 2,3,7,8-ТХДД в кількості, що перевищує в 6 тис. разів допустиму дозу. Кримінальна справа з розстеження отруєння В.Ющенка досі не завершена.
На своїй останній зустрічі з представниками українських ЗМІ в Українському домі, в грудні 2006 р. В.Ющенко заявив, що справа про його отруєння просунулася на стільки, що можна "прийти з наручниками і забрати винних", багато хто з яких знаходиться за межами України. Проте Генеральний прокурор України Олександр Медведько спростував заяву Президента.
До цього, 8 вересня 2006 р. А.Медведько заявляв, що В.Ющенко під час своєї передвиборною президентської кампанії в 2004 р. був отруєний діоксином, виробленим в Росії, США або Великобританії. З асловами А.Медведька, Генпрокуратура вже має зразки вищезазначеного діоксину російського і американського виробництва і призначила судово-хімічну експертизу.
Він також відзначив, що Генпрокуратурі вже відомі час, місце і обставини отруєння В.Ющенко. "Залишилося лише одне - треба довести, хто виконав цей злочин. Над цим ми зараз працюємо разом із Службою безпеки України", - підкреслив А.Медведько.

РБК-Украина

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі