Суспільство

Протягом 2006 року в Україні були популярними близько 20 імен

30 January 2007, 08:32

Протягом 2006 року в Україні були популярними близько 20 імен. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Міністерства юстиції України за минулий рік.

Торік, за словами Міністра, при реєстрації немовлят найпоширенішими жіночими іменами були Софія, Дарина, Дарія, Кристина, Ганна, Марія, Вікторія, Катерина, Анастасія, Єлизавета та Валерія. Хлопчиків дуже часто називали Вадимами, Романами, Глібами, Владиславами, Максимами, Данилами, Денисами й Андріями. В залежності від регіону, були поширені також імена Богдан, Назар, Арсен, Тарас, Зоряна.  

Серед рідкісних імен найбільш уживаними у 2006 році були Злата, Єсенія, Сабіна, Сабріна, Ніколь, Ліана, Лія, а також Герман, Ерік, Еміль, Рувим та Ренат.

На честь політиків, як стверджують працівники РАЦСів, дітей торік, як правило, не нарікали. Так, ім'я Віктор нині зустрічається дуже рідко. А ім'я Юлія однаково популярне вже багато років.

Міністр також відзначив, що все рідше українці дають дітям традиційні імена, такі, як Галина, Ніна, Людмила, Лариса, Зінаїда, Валентина, Григорій, Леонід, Степан, Анатолій, Сергій та Петро. Здебільшого, так нарікають новонароджених на честь когось з родичів.  

Практично щезли популярні у 80-х роках такі імена, як Анжела та Жанна.

Разом з тим, у палітрі імен, якими українці нарікають своїх дітей, щороку з'являється все більше рідкісних та незвичайних. При цьому дівочі імена різноманітніші і більш сучасні. Сильний вплив на це, за словами Міністра, справляють популярні книжки та серіали. Чимало також біблейських та історичних імен.  

На Житомирщині минулого року, наприклад, були зареєстровані такі імена: Шохруххон, Есфір, Залман-Ісраель.

А найбільш незвичайними випадками реєстрації імен новонароджених у 2006

році були - Принцеза, Черешня, Цариця (у Закарпатській області), Принцеса

(у Дніпропетровській області), Золушка (у Полтавській та Дніпропетровській

областях), Атлантида (в Івано-Франківській області), Мадагаскар (в

Запорізьскій області), Таймер (у Луганській області), Сервер (у Запорізькій

області), Космос (у Донецькій області) та Лимон (у Закарпатській області).

Прес-служба Міністерства юстиції України

http://www.minjust.gov.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі