Україна

В БНУНСе утверждают, что Балога затеял «групповуху» с Богатыревой

23 листопада 2007, 17:43

В «Обком» поступило следующее заявление от «Народной самообороны», входящей в БНУНС:

«Народний депутат Олесь Доній висловив позицію блоку НУ-НС з приводу ситуації, що склалася у Верховній Раді 23 листопада 2007 року:

Вчора відбулася зустріч Віктора Ющенка, Юрія Луценка, В`ячеслава Кириленка і Віктора Балоги, на якій Президент ще раз підтримав ідею створення коаліції саме в форматі демократичних сил. Окрім того, Президент дав доручення внести в угоду ті правки, які лунали під час зустрічі з депутатами від фракції НУ-НС. Це і питання по армії, і питання збільшення прохідного бар`єру. Також голова держави дав доручення, що вже 23 листопада має буде створена коаліція, а в угоду внесені вищезазначені правки. Відповідно, і фракція НУ-НС, і фракція БЮТ могли сподіватися якраз на те, що ці домовленості будуть виконані.

Натомість, сьогодні почалася дивна гра: 8 осіб, які, будемо їх називати групою Балоги, повели себе іншим чином, тобто відмовилися підписувати заяву про входження до коаліції БЮТ і НУ-НС, не аргументуючи конкретними претензіями до угоди. Тобто, лише одна людина з цих восьми висловлювала конкретні претензії по угоді. Решта не висловлювала - вони просто не підписали.

Другий момент - це дивна синхронність дій непідписантів з діями регіоналів. Адже Раїса Богатирьова, як представник тимчасової президії, оголосила перерву у роботі ВР до четверга, 29 листопада. Тарас Чорновіл в своєму коментарі аргументував необхідність цієї перерви тим, що НУ-НС не змогла зібрати підписи під коаліцією. Але справа в тому, що коли Раїса Богатирьова оголошувала перерву, то НУ-НС ще не закінчувала засідання. Тобто інформацією про те, що відбудеться на засіданні фракції, цілком можливо, регіонали володіли уже до того. Тоді тут залишається питання, чи не були скоординовані ці дії. Це вже не конкретні вимоги угоди, які можуть бути, а просто спроба бомбардувати коаліцію НУ-НС--БЮТ і реанімувати ідею широкої коаліції.

В ситуації, що склалася у парламенті, Президент України мусить сказати своє слово. Позиція групи Балоги, більшість людей з якої тим чи іншим чином близькі до президента, впливатиме на пониження авторитету Президента, якщо вона і надалі діятиме подібним чином».

http://obkom.net.ua
Матеріали по темі