2 грудня 2011 року в конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулося підписання угоди про співробітництво Північноукраїнського регіонального управління Державної прикордонної служби України з Житомирським державним університетом імені І.Франка.
Офіційним представником Північноукраїнського регіонального управління Державної прикордонної служби України виступив заступник начальника регіонального управління по роботі з особовим складом Микола Шаблій , а Житомирського державного університету ім. Івана Франка – ректор університету Петро Саух.
Сторони заклали між собою довгострокові стосунки з метою відображення у літературно-художніх та журналістських творах розбудови Державної прикордонної служби України, життя та оперативно-службової діяльності військовослужбовців, ветеранів-прикордонників та членів сімей, художньо-естетичного виховання персоналу Північноукраїнського регіонального управління Державної прикордонної служби України.
Угода сприятиме й підготовці фахівців видавничо-журналістського фаху ЖДУ імені Івана Франка, оскільки прописана у документі організація польової школи журналістики доповнюватиме практичними навичками теоретичні знання з курсу «Екстремальна журналістика». Це не лише питання професійного зростання, а й психологічного статусу майбутнього журналіста, його здатності «тримати удар», відновлювати сили, бути в стані «готовності» та в «авторському стані». Адже журналіст має бути там, де найцікавіше, а там, як правило, найнебезпечніше.
Під час підписання угоди учасники зазначили, що на просторі колишнього СРСР термін «екстремальна журналістика» дуже популярний. У ФР Росія навіть існує «Центр екстремальної журналістики», який попервах мав займатися військовою журналістикою, однак його директору Олегу Панфілову уже за рік діяльності стало зрозуміло, що уся журналістика екстремальна. Журналіст – це людина, якій постійно доводиться переборювати свої страхи та фобії. Адже екстрім у цій професії на кожному кроці.
Також документ передбачає екскурсії студентів в підрозділи регіонального управління, участь кращих авторських робіт з висвітлення життя та діяльності Північноукраїнського регіонального управління Державної прикордонної служби України у конкурсі Державної прикордонної служби України «Смарагдова ліра».




















