Україна

У Києві вартість поїздки в таксі подорожчає на 15 грн.

29 February 2012, 10:49

У зв\'язку з підготовкою Києва до Євро-2012, столична влада планує довести рівень обслуговування в таксі до європейського. При цьому середня вартість однієї поїздки подорожчає на 15 грн.

За планами КМДА, усі авто будуть отримувати ліцензію, водії проходитимуть атестацію, на машини встановлять таксометри, а розрахуватись можна буде навіть платіжною карткою, пише "Сегодня".

Почати реформи у таксі глава КМДА Олександр Попов збирається з легалізації всіх перевізників.

Так, із сьогоднішніх 50 тис. таксистів планують залишити тільки 15 тис., але найкращих.

"Всі вони будуть працювати за ліцензією, дотримуючись норм безпеки та комфорту. Машини таксі в місті будуть однаковими, але поки не вирішено, одного кольору або на них буде особливий знак - так, щоб авто можна було ідентифікувати здалеку", - сказав голова транспортної комісії Київради Дмитро Олійник.

Варто зазначити, що тарифну політику визначатиме міська влада. Правда, поки про цифри в КМДА не називають. Самі ж перевізники підрахували, що плата повинна бути не менше 5 грн за 1 км (зараз 2,75-4 грн).

Це означає, що від метро "Шулявська" до метро "Оболонь" проїзд обійдеться у 55 грн, хоча зараз можна добратися за 35-45 грн. З пл. Севастопольської до аеропорту "Бориспіль" ціна складе 160 грн, що на 20-30 гривень дорожче, ніж зараз.

Але, з іншого боку, без таксометрів водії беруть доплату за затори, ожеледь, спеку, і в підсумку набігають ті ж 5 грн за 1 км. Думки експертів стосовно столичної ініціативи розділились.

Одні вважають, що давно пора звернути увагу на беззаконня, яке твориться в цій сфері, інші ж вважають реформу таксі небезпечною, оскільки вона позбавить заробітку тисячі людей.

autotravel

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі