Економіка

Житомирська область використала лише 20% коштів, виділених з держбюджету на ремонт доріг

18 липня 2012, 17:21

Рівень використання коштів, виділених у 2012 році з державного бюджету на ремонт доріг, у Житомирській області складає 20%.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Прем’єр-міністр Микола Азаров розкритикував місцеву владу за недостатню роботу з освоєння виділених на ремонт доріг коштів.

За його словами, на 1 липня 2012 року у місцевих бюджетах на дорожні роботи (із врахуванням перехідних залишків) накопичено 1 млрд. 114 млрд. грн. Крім того, із передбачених в державному бюджеті 2,1 млрд. грн. в регіони вже перераховано більше 1 мільярда. Микола Азаров наголосив на тому, що ці кошти щомісячно в автоматичному режимі перераховувались в регіони з початку року.

«Тобто Уряд надає необхідні фінансові ресурси. Відповідальність місцевого керівництва - сконцентрувати їх на важливих для конкретного населеного пункту роботах і забезпечити високу якість їх виконання», - зазначив Прем’єр-міністр.

Водночас Микола Азаров розкритикував місцеву владу за недостатню роботу з освоєння виділених коштів.

«Зі статистики виконання бюджету складається враження, що ці кошти не потрібні місцевій владі - так повільно вони використовуються», - відмітив Микола Азаров.

Так, за перше півріччя для ремонтно-будівельних робіт на вулицях та дорогах комунальної власності використано лише третину від перерахованого з державного бюджету. А в деяких областях, як, наприклад, Кіровоградській, Сумській, Закарпатській – рівень використання коштів не перевищує 10%. У Харківській області використання взагалі нульове.

Не набагато краща ситуація з видатками, які повинні бути використані на автомобільні дороги місцевого значення – витрачено трохи більше половини. Рівень використання коливається від 20% у Житомирській області до 60-70% в АР Крим, Волинській, Тернопільській, Черкаській областях та м. Києві.

«Літо закінчується. І коли ви будете будувати дороги? Це питання до місцевих органів влади. Я вимагаю від губернаторів, Мінінфраструктури, Мінрегіону, Укравтодору детально проаналізувати - де роботи загальмували, і невідкладно вжити всіх заходів для того, щоб вони були завершені у встановлені строки. Застерігаю – йдеться не про «освоєння» бюджетних коштів, а про те, що виділені кошти повинні бути спрямовані раціонально і дійсно на ті ділянки доріг, які потребують негайного ремонту», - заявив Микола Азаров.

Як повідомляв Житомир.info, на ремонт доріг в Житомирській області з державного бюджету було виділено 56 млн. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі