Влада

На бюджетній комісії у Житомирі представили три інвестиційні проекти щодо виробництва електроенергії

8 вересня 2014, 15:41

Три інвестиційні проекти представили на розгляд депутатів компанії «NES», «ЛНК» та «Свободная энергия» під час засідання комісії з питань бюджету, комунальної власності та залучення інвестицій. Перший проект, за словами інвесторів, дасть можливість перетворювати органічні відходи на біогаз для створення електроенергії і тепла, біогаз для заправки автотранспорту та сільськогосподарської техніки, а також виготовлення добрив. За планом інвестора функціонуватиме ця установка за рахунок використання відходів.

«Завод функціонуватиме на міських очисних спорудах, які приймають стічні води, відходи м’ясопереробної та молочної промисловості. Також прийматимуться тваринницькі відходи, органічні відходи ринків, та комунальні органічні відходи», – розповів Анатолій Сторожук, технічний координатор компанії «New Energy Innovation».

В разі реалізації інвестиційного проекту передбачене надходження до бюджету в розмірі $ 2 млн/рік. Окрім того, місту передаватимуться 3 мегавати тепла, а це мінімум 10 млн. грн. економії бюджетних коштів в опалювальний сезон. Аби розпочати будівництво, інвестору необхідна земельна ділянка.

Другий інвестиційний проект, презентований на комісії, передбачає будівництво біогазової електростанції на біогазі полігонів твердих побутових відходів. В результаті впровадження проекту відбуватиметься дегазація полігонів ТПВ, покращення екологічної обстановки, підвищення пожежної безпеки та створення нових робочих місць. Окрім того, в місяць надходження до міського бюджету складатимуть 100 тис. грн. Для реалізації проекту інвестор просить виділити 0,8 га землі та називає його переваги.

«5,6 млн. м³ біогазу утилізується, що становить близько 34 тис. тонн вуглекислого газу. Електроенергії, яка на протязі року буде вироблятися цією електростанцією, буде достатньо для того, що б забезпечити середню потребу близько тисяч сімей», - повідомив Володимир Баннов, директор компанії «ЛНК».

Ще один інвестиційний проект, презентований депутатам, передбачає ремонт греблі та будівництво на ній міні-гідроелектростанції. Інвестор за власний кошт планує провести капітальний ремонт греблі за адресою пров. Кривий, 2 з подальшим будівництвом міні-ГЕС. Варто зазначити, що в бюджеті міста на 2014 рік на ремонт греблі було передбачено 13 млн. грн. Тому, в разі підтримки даного інвестиційного проекту, вдасться зекономити кошти міського бюджету. Крім того, інвестор планує встановити сонячні батареї та передати їх до комунальної власності міста, вироблена енергія з них ітиме на потреби «Водоканалу». За словами першого заступника міського голови Сергія Сухомлина, залучення інвестора у Житомир є одним з його основних завдань, адже це сприятиме розвитку міста.

«В першу чергу це створення нових робочих місць, це покращення інфраструктури міста, це надходження до міського бюджету. Якщо ми говоримо про децентралізацію влади і передачу повноважень на місця, то цією державною концепцією передбачений залишок частини податків на місцевому рівні. Тому залучення інвестицій в місто, це одне з перших завдань, яке стоїть переді мною», – наголосив Сергій Сухомлин.

Після обговорення представлених проектів, інвесторам порадили доопрацювати певні питання. До їх розгляду депутати пообіцяли повернутись вже на наступній комісії.

Житомир.info за матеріалами УЗГ Житомирської міської ради

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі