Економіка

Бюджетна комісія Житомирської обласної ради вирішила, що бджолярство може обійтися без видатків

22 February 2015, 16:48

Постійна комісія з питань бюджету та комунальної власності Житомирської обласної ради вирішила, що кошти у сумі 500 тис. грн., які, згідно з програмою розвитку агропромислового комплексу на 2015 рік, передбачені на бджолярство, варто перенаправити на інші галузі АПК.

Під час засідання бюджетної комісії облради, яке відбулося 20 лютого, директор департаменту агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації Микола Дідківський розповів, що всього на розвиток АПК у цьому році передбачено трохи більше 2 млн. грн.

«Протягом 2011-2014 років на реалізацію програми розвитку агропромислового комплексу області, затвердженої сесією обласної ради, було використано 19 млн. 346 тис. грн. На 2015 рік сесією від 16 січня цього року затверджені видатки в сумі 2 млн. 60 тис. грн., а саме: на підтримку галузі тваринництва планується спрямувати 1 млн. 560 тис. грн., у тому числі – відшкодування вартості закуплених племінних нетелів, бугаїв-плідників фермерським господарствам – 960 тис. грн.; 500 тис. грн. – на відшкодування цукру для підгодівлі бджіл; 100 тис. грн. – на здешевлення ставок за кредитами, які можуть отримати, якщо пройдуть конкурс, новостворені фермерські господарства; і 500 тис. грн. – за програмою «Власний дім» щодо індивідуального сільського будівництва», - поінформував Дідківський.

Голова бюджетної комісії Дмитро Кропачов зауважив, що мед – це не соціальний продукт, тому кошти, передбачені на бджільництво, варто було б перенапрвити на розвиток молочного скотарства.

«На сьогоднішній день ми передбачаємо гроші 960 тис. на відшкодування придбання племінних нетелів і 500 тис. грн. – на здешевлення вартості цукру для годівлі бджіл – не маленькі, я вважаю, кошти. Не тільки на мою думку, але й на думку багатьох фахівців, з якими я радився, мед зараз не є соціальним продуктом. Підняття вартості меду на 10 грн. дуже серйозно не відображається на простих людях, на селянах і так далі. На сьогоднішній день дуже важливе підняття молочного тваринництва. 960 тис. грн., які ми виділяємо на нетелів, це дійсно треба, це дійсно підняття тваринництва», - зазначив Кропачов.

Від інших членів комісії прозвучала пропозиція направити кошти, передбачені на бджолярство, на здешевлення ставок за кредитами на новостворені фермерські господарства.

Сам Микола Дідківський запропонував віддати зазначену суму коштів на програму «Власний дім».

Після більш ніж півгодинного обговорення члени бюджетної комісії підтримали програму розвитку агропромислового комплексу в цілому, однак доручили департаменту агропромислового розвитку внести зміни до програми з пропозиціями про перенаправлення 500 тис. грн., передбачених на бджільництво, в інші галузі АПК.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі