Суспільство

Рада прийняла закон, який дозволить мешканцям багатоквартирних будинків створювати ОСББ та обирати «управителів»

14 May 2015, 12:15

Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла розроблений Мінрегіоном Проект Закону України № 1565 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Про це Житомир.info повідомила прес-служба Мінрегіону України.

За відповідне рішення проголосували 256 народних депутатів.

«Метою Закону є реформування житлово-комунального господарства та забезпечення ефективного управління спільним майном багатоквартирних будинків.

Прийняття вказаного Закону надасть можливість вільно вибирати форму та спосіб управління багатоквартирним будинком, а саме: самостійно, шляхом створення ОСББ, або шляхом передачі всіх або частини функцій на підставі договору фізичній особі-підприємцю чи юридичній особі – управителю.

Співвласникам дається можливість протягом року визначити форму управління для свого будинку. У разі не визначення протягом одного року співвласниками форми управління будинком, орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах призначить управителя строком на один рік. В такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається згідно з методикою, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір з управителем від імені співвласників підписує уповноважена особа відповідного виконавчого органу місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя.

Проте, у будь-який момент співвласники будинків можуть відмовитися від призначеного управителя та самостійно прийняти рішення щодо способу та форми управління будинком.

Як зазначалося, цей законопроект враховує інтереси всіх співвласників, визначає їхні права, обов’язки і відповідальність щодо утримання та управління багатоквартирним будинком. Зокрема він передбачає, що найважливіші рішення щодо розпорядження та управління спільним майном прийматимуться більшістю голосів співвласників. При цьому запроваджується принцип пропорційності голосів співвласників відповідно до їхньої частки у спільному майні та процедури письмового опитування водночас із процедурою скликання загальних зборів.

Розподіл відповідальності та витрат співвласників на утримання будинку, згідно проекту закону, відбуватиметься пропорційно до їхньої частки у спільному майні.

Загалом, законопроект створює ринок послуг з управління житла, та сприяє проведенню термомодернізації житлового фонду країни», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Як повідомляв Житомир.info, днями ПП КВЖРЕП №4 попередив житомирян про намір підняти тарифи на вивезення сміття.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі