Влада

Обласна рада вийшла зі складу засновників газети «Житомирщина», забрала приміщення і пригадала старі образи

25 грудня 2015, 10:08

Питання виходу Житомирської обласної ради зі складу засновників газети «Житомирщина» розглядали депутати під час сесії 24-го грудня.

«Ви знаєте, що прийняте рішення про роздержавлення ЗМІ. Стосовно газети "Житомирщина" там є три засновники: обласна рада, ОДА і трудовий колектив. Відповідно до статутних документів, до статутного фонду газети "Житомирщина" було передано нежитлове приміщення 1800 кв. м. у статутний фонд. Це приміщення сьогодні не використовується, воно здається в суборенду. Сьогодні газета "Житомирщина" знімає 800 кв. м у нашому приміщенні за 1 грн. Тому це приміщення, про яке стоїть питання по виходу зі складу засновників газети "Житомирщина", ніяк не вплине не роботу редакції газети "Житомирщина". Вчора був підписаний закон про роздержавлення, і, відповідно до цього закону, ми повинні подарувати, заплатити всі борги відповідно до прийнятого закону. Якщо ні - у нас є три місяці, попередити про вихід зі складу засновників. Я вважаю, що територіальна громада не має права втратити 1800 кв. м. Тим більше, що це ніяк не впливає на роботу редакції газети "Житомирщина"», - зазначила голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська.

Не поспішати, а ретельно вивчити питання запропонував депутат облради Рустам Раупов.

«Чомусь мені здається, що треба ще з'ясувати це питання, тому що вчора був підписаний цей закон, а ми сьогодні вже робимо такі кроки, не дізнавшись думку колективу чи думку співзасновника», - сказав він.

«Навіть якщо колектив редакції буде потребувати це майно в оренду, я думаю, ми приймемо рішення і дозволимо користуватися цим майном за 1 грн. Але це не значить, що це майно перейде з комунальної власності у приватну», - зауважила Анжеліка Лабунська.

Депутат Олена Галагуза зазначила, що Петро Порошенко наклав “вето” на вищезгаданий закон.

«Є свіжа інформація, що Президент України наклав вето на цей закон зі своїми пропозиціями, але саме в частині мови, яка має бути в тому чи іншому виданні. У будь-якому разі я, як керівник профільної комісії, яка відповідає і за свободу слова, і за ЗМІ, ми також підтримуємо це рішення», - сказала Олена Галагуза.

Перед присутніми також виступив в. о. редактора газети «Житомирщина» Григорій Павлов.

«Ми з повагою ставимося до намірів вийти зі співзасновників, але ми вважаємо, що це рішення не на часі».

На запитання Анжеліки Лабунської, як редакція газети використовує приміщення по Київському шосе, 11, він відповів наступне:

«Там розташовані гаражі, приміщення насправді здається в оренду. Свого часу це приміщення було передане співзасновниками адміністрацією і радою редакції, враховуючи той факт, що співзасновники в принципі матеріально і фінансово вже багато років редакцію ніяк не підтримують», - сказав він.

«Знаєте, я тоді проінформую всіх депутатів обласної ради, сьогодні, коли ми тільки поставили питання про вихід із засновників, на нас звернули увагу, що ми є. Головний редактор газети - він взагалі навіть не вважав для себе за можливе спілкування. Він прийшов, поздоровив мене з обранням голови обласної ради, сказав: я вже таких 20 пережив. Питання в тому, що людина прийшла і сказала, що я сам себе звільняю, - сказала Лабунська. - Більш того, я обов'язково візьму звіт у нашого комунального підприємства, скільки редакція газети "Житомирщина" за 2015-й рік вам заплатила. І друге питання - з 97-го року це підприємство ні разу ніхто не перевіряв. Вони собі живуть окремо. І питання в тому, що ми будемо допомагати безпосередньо розвитку засобу масової інформації, але я вважаю, що майно, яке належить громаді, ми повинні з вами зберегти», - резюмувала вона.

Депутат Сидір Кізін у свою чергу пригадав публікації, які з’являлися у газеті «Житомирщина» у часи Майдану.

«Фракція ВО "Свобода" повністю підтримує це рішення, і тут не тільки справа в тому, що фактично використовується комунальне майно. Комунальне майно використовується не за призначенням - здається в суборенду, кошти йдуть невідомо кому, тому що вже скоро 20 років, як жодного звіту ми не бачили. Сама політика видання, я хочу нагадати, не так давно, восени 2014-го року газета не погребувала розмістити у себе матеріали колишнього народного депутата Олега Царьова, який був одним із лідерів сепаратистів, зі звинуваченнями на адресу ВО "Свобода", інших політичних сил, з передруком на одне із російських видань, яке пізніше виявилося фейковим. Тобто фактично видання, яке існує за кошти бюджету обласного, займається антиукраїнською агітацією і пропагандою, займається нецільовим використанням майна, і давно потрібно з цим питанням розібратися», - сказав Сидір Кізін.

Голова обласної ради поставила на голосування питання про вихід зі складу засновників газети «Житомирщина», і його підтримав 61 депутат із 62 присутніх у залі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі