Економіка

Департамент Житомирської ОДА закликає не спалювати газ задля субсидії

15 January 2016, 13:15

 Навколо житлових субсидій знову з’являються «міфи», зокрема щодо необхідності використання певного обсягу газу.

Департамент праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації 15 січня опублікував роз’яснення з цього приводу.

«Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону – як будемо платити за тепло при таких цінах? Зараз в Україні вже понад 5 млн. сімей отримали субсидії. Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім’ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали поширюватись різноманітні чутки, однією з яких є наступна: «Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального періоду». Розмір субсидії розраховується виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг», - наголошується у повідомленні.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

«Зменшення споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання. Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією», - запевняють у департаменті праці та соціального захисту.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі ЖЕКи не отримали від держави компенсацію по субсидіям за листопад-грудень 2015 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі