Місто

Забудовнику, який хоче зводити багатоповерхівку по 1 Травня у Житомирі, пропонують іншу ділянку

3 February 2016, 15:29

Питання скандального будівництва по вулиці 1 Травня, 63-а вкотре підняли у міській раді. На розгляд членів виконкому 3 лютого винесли питання щодо демонтажу паркану навколо спірної ділянки.

«Товариство з обмеженою відповідальністю «Архбудінвест-Полісся» займає цю земельну ділянку безпідставно. Договір оренди земельної ділянки укладався 1 жовтня 2007 року на 5 років. Додаткова угода до даного договору, яка продовжувала строк оренди земельної ділянки, у судовому порядку скасована. Таким чином на даний час законних підстав заняття земельної ділянки немає», – зазначив директор юридичного департаменту Житомирської міської ради Євгеній Черниш.

Зараз справу розглядає апеляційний суд у Рівному. Керівник фірми-забудовника переконаний – він таки доб’ється права зводити будинок на цій ділянці.

«Земля повністю виділена під забудову багатоповерхового будинку. І ніяк вона не є прибудинковою територією. Це як виходить? Міськвиконком вирішив дати, люди понесли витрати, а тепер вирішили забрати? Ви хочете мене позбавити роботи? Ви мені дали, ви забрали. Ви знаєте прекрасно за законом нехай я тут програю, але за кордоном я виграю цей суд і ратуша буде належати мені. І будете у мене орендувати її», – каже директор ТОВ «Архбудінвест-Полісся» Віктор Нарижних.

Цей спір, що тягнеться роками, потрібно вирішити цивілізованим способом – наполягає міський голова.

«Я зараз не захищаю ні в якому разі представників інвестора, тому що я розумію, що було рішення міськради по виділенню цієї землі. Не подивилися на те, що ця земля фактично перебуває на прибудинковій території. Тому люди просто вийшли і піднялася насправді хвиля. І ось ці більше 60 судів – більшою мірою це заслуга людей, які живуть в сусідніх будинках», – каже міський голова Сергій Сухомлин.

Слово надають і мешканцям сусідніх багатоповерхівок. Вони наполягають – це будівництво незаконне і небезпечне.

«Не було обговорення про виділення цієї земельної ділянки із громадою. Великі порушення державних будівельних норм. Відстань між будинками, який має будувати ТОВ «Архбудінвест-Полісся» і між нашим будинком – менше 20 метрів. По нормі ця відстань має бути не меншою за висоту будинку, який зводиться, а висота цього будинку – 35 метрів. Закриваються до будинку всі, порушуються будівельні, пожежні норми. І найосновніше, що у наших будинках є тріщини наскрізні. Вони не витримають ніяких технологій», – каже мешканка будинку Людмила Полякова.

Сергій Сухомлин припускає, що запобігти будівництву за цією адресою вдасться шляхом домовленостей.

«Будувати там будинок не можна. Минулий рік і вже в цьому році я займався тим, що намагався знайти спільну мову з власниками компанії, яка володіла правами на забудову цієї ділянки. Вчора власникам компанії запропонували підписати мирову угоду, і готові обміняти цю земельну ділянку на іншу, і закрити нарешті цю суперечку. Тому на даний момент поки усна домовленість досягнута. Я хочу все таки бачити документ, підписи двох сторін. І тому я пропоную зняти це питання сьогодні, і на наступний виконком підготувати мирову догоду між містом і забудовниками», – сказав Сергій Сухомлин

Усі присутні підтримали таку пропозицію. Долю ділянки будуть вирішувати на наступному засіданні виконкому.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі