Суспільство

Житомирські екологи попереджають про штрафи за продаж підсніжників, черемші та сон-трави

4 March 2016, 09:33

Щороку, в Житомирській області відбувається незаконна торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин занесених до Червоної книги України.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Житомирській області.

«Ми закликаємо всіх небайдужих громадян приєднатись до операції «Первоцвіт», а саме не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів. Цим ми спільно з вами збережемо таку дивовижну красу країни. Нагадуємо, діюче законодавство передбачає суворе покарання за знищення рослин занесених до Червоної книги України. Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої», – йдеться у повідомленні.

За порушення чи погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження, накладається штраф за статтею 90 КУпАП на громадян від двадцяти (340 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти (510 грн.) до п'ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Крім того, у Декрекоінспекції Житомирської області наголошують, що за один екземпляр незаконної добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн в залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 грн. в залежності від виду.

Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2015 року екологи оголосили операцію «Первоцвіт», в ході якої в місцях збору, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон присікалися спроби продажу черемші (цибулі ведмежої), шафрану (крокуса), підсніжника, сон-трави та інших червонокнижних рослин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі