Україна

Порошенко зацікавився "планом Медведчука" щодо Донбасу, - ЗМІ

12 March 2016, 10:48
Президент Петро Порошенко зацікавився створенням в захоплених бойовиками районах Донеччини та Луганщини адміністрацій, які очолили б фігури, що влаштовують і Київ, і Москву.

Про це у своїй статті для "Дзеркала тижня" пише Сергій Рахманін з посиланням на джерела.

За його інформацією, президент РФ Володимир Путін, у свою чергу, нібито підтвердив готовність замінити ватажків бойовиків Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького менш одіозними персонажами.

"Путін, за нашими даними, підтвердив готовність замінити Захарченка й Плотницького менш одіозними персонажами. Порошенко, як нам стало відомо, зацікавився "планом Медведчука", що передбачає створення в ОРДЛО адміністрацій, які очолили б фігури, що влаштовують і Київ, і Москву", - написав Рахманін.

"Сам же Віктор Володимирович, зважаючи на все, підказав Петру Олексійовичу кандидатів — Ріната Ахметова і Юрія Бойка. Кажуть, кандидатури президентові сподобалися", - йдеться у статті.

"За нашими даними, він провів попередні переговори з обома, і обидва нібито погодилися. Повірити в це (особливо стосовно Ахметова) непросто, але джерело DT.UA наполягає на достовірності цієї інформації. Путіна з цією пропозицією ознайомили, однак згоди ще не отримали", - зазначив Рахманін.

За його словами, у доборі кандидатур Київ пішов шляхом, випробуваним на початку 2014 року: олігархів — у "проблемні" регіони, в той час коли в Москві ж зважують трохи інші чинники.

"Наприклад, до Ріната Ахметова великої довіри Путін не відчуває. Її підточила як ахметовська позиція "ні нашим, ні вашим", так і позитивні відгуки Вікторії Нуланд про українського олігарха під час літнього візиту держсекретаря Керрі в Сочі", - сказано у публікації.

"До Бойка у Кремлі довіра є. Але чи знімати Бойка на лідерському безриб'ї з "Опозиційного блоку"? Чи ризикувати долею керівника поки що єдиної проросійської сили в українському парламенті? Чи створити йому в Луганську трамплін для "стрибка на Київ"? Чого це коштуватиме Кремлю?", - йдеться у статті.

Українська правда

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі