Влада

Житомирську владу просять зберегти будівлю СЕС для створення на її базі філії Центру громадського здоров’я

12 May 2016, 16:17

Державна санітарно-епідеміологічна служба звертається до губернаторів та голів обласних рад з проханням не змінювати балансоутримувача будівель, в яких розташовані лабораторні центри СЕС, бо на їх базі будуть утворені регіональні філії Центру громадського здоров’я.

Відповідний лист ДержСЕС опублікований на сайті управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації.

Прес-служба МОЗ 10 травня повідомляла, що в Міністерстві охорони здоров`я України під головуванням в.о. міністра Віктора Шафранського відбулася нарада з питань створення Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та реорганізації Держсанепідслужби України. Віктор Шафранський нагадав присутнім, що в контексті реформи громадського здоров`я Україна здійснює заходи з імплементації Глави 22 Угоди про асоціацію з ЄС щодо створення Центру громадського здоров’я.

«Ми йдемо шляхом подальшого розвитку первинної медико-санітарної допомоги та навчання персоналу; попередження і контролю над інфекційними хворобами, такими як ВІЛ/СНІД і туберкульоз, підвищення готовності до ризику спалахів високопатогенних хвороб та імплементації Міжнародних медико-санітарних правил; попередження та контролю за неінфекційними хворобами шляхом обміну інформацією та найкращими практиками, пропагування здорового способу життя, визначення основних детермінант здоров’я та проблем в галузі охорони здоров’я», — сказав Віктор Шафранський.

Система громадського здоров'я, яка існує сьогодні, є нескоординованою, інституційно розпорошеною. В Україні має бути побудована стійка та дієва система громадського здоров’я, здатна оперативно та адекватно реагувати на сучасні виклики. Зокрема, вкрай важливим питанням є удосконалення системи епідеміологічного нагляду шляхом оптимізації бюджетних ресурсів, удосконалення оперативного управління галуззю, а також впровадження сучасних інструментів, що використовуються у світі, - зазначив під час виступу заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець.

«Центр громадського здоров'я розглядається як база для посилення функцій епіднагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями. Серед іншого, планується запровадити сучасні інструменти для забезпечення епіднагляду у реальному часі, у тому числі запровадження інформаційних систем, розроблення та впровадження оновлених тренінгових програм для системи громадського здоров'я в цілому, покращення матеріально-технічної бази», - зазначив Ігор Перегінець.

Експертна робоча група з міжнародною участю з питань розробки концепції/стратегії розбудови системи громадського здоров’я, створена за ініціативою МОЗ розробила відповідні законодавчі та нормативно-правові акти у вказаній сфері. У складі робочої групи працювали науковці та провідні галузеві фахівці, представники Держсанепідслужби, Європейського Союзу, ВООЗ. Експертна група напрацьовала проект Концепції розвитку системи громадського здоров’я, який знаходиться на етапі доопрацювання з урахуванням пропозицій та зауважень, що надійшли під час громадського обговорення.

«Наразі ведеться робота щодо формування структури та штатного розпису державної установи «Центр громадського здоров'я МОЗ України» та їх погодження із закладами, установами та підприємствами, що реорганізуються. Питання створення Центру громадського здоров’я потребує негайного вирішення з метою забезпечення розвитку системи громадського здоров’я та формування стійкої системи епідеміологічного нагляду в Україні», - повідомляє прес-служба МОЗ.

Як повідомляв Житомир.info, колишній керівник Житомирської СЕС Олександр Шпита зараз очолює головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі