Україна

На мирну деокупацію Донбасу є 5 років, - Тука

19 May 2016, 09:18

 На мирну деокупацію Донбасу є тільки п'ять років, далі конфлікт можна буде вирішити тільки військовим шляхом.

Про це заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив в ефірі "5 каналу".

За його словами, для повернення окупованих територій необхідно ввести на Донбас поліцейську місію ОБСЄ.

"Мова йде не про війну 3-5 років, а про термін повернення, деокупації як такої. Бо якщо подивитися, ну скажімо так, один із шляхів - це введення поліцейської міжнародної місії, про що зараз говорить президент. Іншого шляху немає, але це не говорить про те, що відразу після введення цієї місії можна призначати вибори, повертатися до цивільного життя, все владналося, мир і спокій. Це утопія, це не так. і досвід міжнародний про це говорить", - зазначив Тука.

"Треба ще деякий час на демілітаризацію. Треба певний час для повернення офіційних державних інститутів України на ті території... до речі, цей мій термін (3-5 років для деокупації), я про нього говорив рік тому. Один рік уже пройшов, але я вважаю, що цей рік ми втратили", - додав він.

На питання, чи є певна точка неповернення окупованих територій на сході України, Тука відповів: "Звичайно є. З об'єктивних міжнародних наукових досліджень, які проводяться протягом останніх 30 років, цей термін визначається приблизно в 5 років. Далі тільки військовий шлях", - вважає Тука.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі